Saturday, October 23rd, 2021

Polkadot Yine Piyasanın Tersini Yapıyor: DOT Fiyatı Düşüyor!

Son günlerde sergilediği fiyat performansı ile kripto para ekosisteminde adından en sık bahsettiren coin’lerden biri olan Polkadot (DOT) tüm piyasada yükseliş hakimken bir düşüş grafiği çiziyor gibi görünüyor.

Polkadot ve Ripple

Şu anda piyasa hacmi bakımından en büyük 4. kripto para konumunda bulunan DOT, geçtiğimiz günlerde sergilediği performans ile XRP’yi geçerek bu sıraya yerleşti. Şu anda DOT 15,4 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve DOT’un hemen altında yer alan XRP’nin ise 13,6 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

Polkadot’un XRP’yi geride bırakmış olması büyük ses getirmişti. Ancak şu anda XRP bir yükseliş ivmesi çiziyor ve DOT’ta düşüş grafiği görülüyor. Dolayısıyla her an işler tersine dönebilir.

Polkadot Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 17,15 dolardan işlem gören DOT, 16 Ocak’ta 19,41 dolar ile kendi rekorunu kırdı. Her ne kadar son 24 saatte yüzde 2’nin biraz üzerinde değer kaybetmiş olsa da DOT hala bir hafta öncesine göre yüzde 100’ün üzerinde bir fiyat performansı sergiliyor.

Aslında analistler DOT’un çok hızlı yükseldiğini ve düşüşün de aynı hızda olabileceğini dile getirmişti. Bu sebeple DOT’ta görülen şu anki geri çekilme küçük bir düzeltme de olabilir ciddi bir düşüş sinyali de olabilir.

Yükseliş Devam Eder Mi?

Eğer DOT bu seviyeden toparlarsa ve 16 dolarlık önemli seviyenin altına inmezse yükselişin devam edebileceği ve 20 doların ilk hedef olduğu düşünülüyor. Ancak günümüzde yaşanan geri çekilme ayıların kontrolü ele almasına sebep olursa 10 dolara kadar büyük bir düşüş grafiğinin ortaya çıkabileceği düşünülüyor.

Bu noktada analistler genel kripto para piyasası görünümünün de önemli olduğunu ve şu an için piyasada pozitif bir gönümün hakim olduğunu ifade ediyor. Özellikle lider altcoin birimi Ethereum’un sergilemiş olduğu muazzam performansın tüm coin’leri harekete geçirebileceği düşünülüyor.

Polkadot ile ilgili detaylı bilgilere “Polkadot Coin Nedir?” adlı metnimizden ulaşabilirsiniz.

Facebook Comments