Tuesday, August 9th, 2022

Polkadot Yorum: DOT İçin Grafikler Nereyi İşaret Ediyor?

Piyasanın en büyük dördüncü kripto para birimi olan Polkadot (DOT) son 45 günde ve özellikle Ocak ayında çok ciddi bir büyüme kaydetti. Ancak son günlerde tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi volatilitesi az bir hareket görülüyor.

Polkadot Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Polkadot, 16 Ocak 2021’de 19,41 dolar ile zirve noktasına ulaştı ve sonrasında yaşanan düşüşlerle 14,70 dolar görüldü. ancak şu anda DOT bu iki nokta arasında konsolide oluyor ve çok büyük fiyat hareketleri yaşanmıyor.

Analistlere göre DOT’un konsolidasyonu hangi yönde bozacağı bir sonraki hamlesi ile ilgili ipucu verebilir ve grafikler değerlendirildiğinde ard arda görülen yeşil mumlar yükseliş sinyali veriyor olabilir.

Ancak teknik analistler bu iyimser görüşlerin karşısında teknik göstergelerin düşüşü işaret ettiğini düşünüyor. Özellikle Göreceli Güç Endeksi’nin aşırı alım bölgesinden çekildiği ifade ediliyor.

Polkadot’ta Önemli Noktalar

DOT, 23 Aralık 2020’de yalnızca 4 dolar seviyesinde bulunuyordu ve yaklaşık olarak 1 ay sonra gelmiş olduğu seviye 4 kat artış yaşadığını gösteriyor. Hatta düşüş yaşanmadan önce DOT’un 1 aydan kısa sürede 5 kat arttığı ifade edilebilir.

Bu tarz büyük yükselişler sonrasında düşüşler oldukça normal olarak karşılanıyor ve analistler 14 dolarlık önemli destek kaybedilmediği sürece Polkadot için bir tehlike olmadığını düşünüyor. Eğer 18 dolarlık bant geçilirse DOT’un fiyatı bu sefer 20 doların üzerini görebilir.

Ancak 14 doların altına doğru bir düşüşün de daha düşük seviyeleri beraberinde getirebileceği ifade ediliyor.

Facebook Comments