Tuesday, August 9th, 2022

Popüler Analist Ethereum Yatırımcılarını Uyardı: ETH’da Önümüzdeki 2 Haftaya Dikkat!

Piyasanın popüler analistlerinden Michaël van de Poppe, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH), tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından büyük bir düzeltmeye hazırlandığını dile getirdi. Tüm kripto para birimleri ile birlikte bugün bir düşüş grafiği çizen ETH’nin daha da düşük seviyeleri görebileceği düşünülüyor.

ETH Vadeli İşlemleri

Van de Poppe, CME’nin Ethereum vadeli işlemlerinin Şubat ayı başında piyasaya sürülmesine odaklandığını dile getirdi. Bu durumda yatırımcılar CME Group Ethereum vadeli işlemlerinde eşdeğer bir pozisyona sahip olabilmek için ellerindeki ETH’ları takas edebilecekler ve tabii ki bu durumun tersi de geçerli olacak.

Van de Poppe’un açıklamalarına göre, Ethereum vadeli işlemleri yaklaşık olarak iki hafta içinde başlayacak ve tarihsel veriler değerlendirildiğinde daha önceki vadeli işlemler başlamadan iki hafta önce coin’lerde tepe noktalar görüldü ve vadeli işlemlerin başlamasından sonra fiyatlar eski seviyelere döndü. Dolayısıyla önümüzdeki iki hafta içinde ETH’da ciddi bir geri çekilme yaşanabilir.

ETH Alımı Yapmak İçin Doğru Zaman

Analist, ETH almak için şu an doğru bir zaman olmadığını ve yatırımcıların şimdilik takipte kalmaları gerektiğini ifade ediyor. Van de Poppe’un açıklamalarına göre, ETH’da kilit seviyeler 1.290 ve 1.270 dolar seviyeleri.

Eğer bu seviyelerin üzerinde kalmayı başarabilirse analiste göre Ethereum 1.500 ve ardından 1.700 dolarlık seviyeleri görebilir. Ancak bu seviyelerin kaybedilmesi halinde ETH fiyatının 1.000 dolar ve hatta 900 dolar gibi düşük seviyelere doğru geri çekilebileceği ifade ediliyor.

Facebook Comments