Sunday, August 7th, 2022

Popüler Analistten Bitcoin Fiyat Açıklaması: “BTC Konsolide Olursa Altcoin Rallisi Başlar”

Bitcoin (BTC) dün 40.000 doları gördükten sonra 34.000 dolara doğru sert bir düşüş gerçekleştirdi. Dolayısıyla lider kripto para birimi yaklaşık olarak 6.000 dolar değer kaybetmiş oldu. Bitcoin şu anda 37.590 dolar bandında işlem görüyor.

Normal koşullarda Bitcoin’in düştüğü durumda altcoin’lerde de büyük kayıplar görülüyor. Ancak bu sefer durum böyle olmadı ve altcoin’lerde artışlar yaşandı. Bu da analistlerin altcoin sezonun başlamış olabileceği yönünde yorumlar yapmasını sağladı.

Bitcoin Konsolidasyona Girebilir

Piyasanın popüler analistlerinden Pierre, Bitcoin’in kısa vadede konsolide olma olasılığının yüksek olduğunu ve bunun da bir altcoin rallisi ile sonuçlanabileceğini öne sürdü. Hafta sonu öncesinde Bitcoin’in potansiyel görünümünü gösteren bir grafik paylaşan analist, BTC’nin şu anda temel bir destek seviyesine ve bir dizi önemli hareketli ortalamaya yakın hareket ettiğini ifade ediyor.

Pierre’nin yanı sıra birçok analist Bitcoin‘in bir konsolidasyon sürecine girmesi halinde altcoin’lerin atağa geçeceğini düşünüyor.

Altcoin Rallisi Başlamış Olabilir Mi?

Analistlerin beklentileri bugün kendisini gösteriyor gibi görünüyor. Yazının yayına hazırlandığı an itibariyle Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Chainlink (LINK), AAVE ve Curve DAO Token (CRV) gibi birçok altcoin’in ciddi yükseliş hareketleri sergiledikleri görülüyor.

Analistlere göre eğer yakın vadede Bitcoin temel destek seviyelerini elinde bulundurarak bir konsolidasyon süreci geçirirse altcoin’lerdeki yükseliş eğilimi devam edebilir ve bu da bir altcoin rallisinin başlamış olduğu anlamına gelebilir.

Bitcoin Düşerse

Altcoin’lerin bir ralli başlatabilmesi için Bitcoin’in ciddi bir düşüş trendine girmemesi gerektiği düşünülüyor. Bitcoin’in yaşayacağı ciddi bir düşüş tüm piyasada katliam etkisi yaratabilir ve altcoin’ler tüm kazançlarını kısa sürede kaybedebilir.

Ancak temel göstergeleri değerlendiren analistler Bitcoin’in bir süre daha düşüş yaşamasını beklemediklerini dile getiriyor.

Facebook Comments