Sunday, November 28th, 2021

Popüler Kurum Açıkladı: Altcoin Yatırımcıları İçin Serüven Devam Edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) düşüşüne devam ederken altcoinler de sert darbeler almakta. Bitcoin fiyatı 50.000 doların altına geriledi ve herkes bu geceki haftalık kapanışı bekliyor. Kapanışın gidişatına göre ise altcoinlerin durumu hakkında daha net analizler yapılabilir.

Altcoin Yatırımcılarının Merak Ettiği Soru Yanıtlandı

Tanınan bir kripto para odaklı kurum olan Weiss Crypto Ratings ise altcoin yatırımcılarının en çok merak ettiği konulardan birisine yani altcoin rallisinin devam edip etmeyeceğine açıklık getirdi. Weiss aslında Twitter üzerinden yayınladığı modelde kripto para sektöründeki para akışını da ortaya koymuş oldu.

Kurum tarafından yayınlanan para akış şemasına bakıldığında ilk başta itibari paraların sektöre girdiği görülüyor. Bunun devamında kurumsal yatırımcıların yaptığı gibi Bitcoin (BTC) alımı, daha sonra toplam piyasa değeri açısından ön planda olan kripto paralar, orta planda olan kripto paralar ve son olarak da düşük piyasa değerine sahip kripto paralar sermaye akışına konu oluyor.

Döngü, Bitcoin İle Başladı

2021 yılındaki kripto para rallisine bakıldığında ise durumun tam olarak bu şekilde gerçekleştiği söylenebilir. Kurumsal yatırımcıların BTC alımı ilk olarak Bitcoin’in rekor tazelemesini sağladı. BTC fiyatının 20.000 dolar üzerine çıkarak rekor tazelemesinden sonra ise top 10 içerisinde bir hareketlilik görüldü. Bunun devamında top 100 ve şu sıralar ise neredeyse top 500’e kadar birçok kripto paranın rekor kırdığı gözlemlendi.

Weiss 2021 yılı bağlamında ise durumun farklı olduğunu ve Ethereum (ETH) sayesinde rallinin sürebileceğini düşünmekte. Ethereum’un hala beklenen yükselişi elde etmediğini belirten Weiss uzmanları, 2021 yılındaki rallinin ETH fiyat yükselişi ile devam edeceğini vurgulamakta.

Ralli Henüz Bitmedi, Gözler ETH’de

Yatırımcıların şu an panik moduna girdiğini ve alternatif varlıklardan kazanç elde edip panik satışı yaptığını belirten uzmanlar, bunun da durulacağını vurgulamakta. İlk olarak yine BTC ve ETH üzerinden fon akışı sağlanacağı ancak orta seviyedeki altcoinlerin de bundan faydalanacağı düşünülmekte.

Weiss, altcoin sezonu hakkındaki beklentisini ise tam olarak şu ifadelerle aktardı:

“Bu altcoin sezonu, 2017 yılındaki altcoin sezonundan çok daha şiddetli ve yükseliş odaklı olabilir. Eğer geleneksel altcoin döngüsü yılın bu zamanlarında normalde olması gereken seviyedeyse, aslında ETH ile rallinin yeni başlayacağını söyleyebiliriz.”

Ethereum fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.200 dolar bandından işlem görmekte.

Facebook Comments