Wednesday, December 1st, 2021

12 gün dayanan realme Watch 2 yakında aramızda

Çinli akıllı telefon üreticisi, uygun fiyatlı akıllı saat pazarında önemli bir yer edinmenin peşinde. Geçen sene ilk akıllı saati realme Watch ile karşımıza çıkan marka, sene başında ise Watch 2 ve Watch 2 Pro müjdesini verdi. Uzun süredir haber alınamayan realme Watch 2 tanıtım tarihi ve özellikleri de belli oldu.

realme Watch 2 özellikleri ve lansman tarihi ortaya çıktı

Ocak 2021’de akıllı saatin FCC sertifikası ortaya çıktı. Uzun süreden sonra ise, realme Watch 2 tanıtım tarihi sızdı.  Bu sızıntıya göre Watch 2, 30 Nisan tarihinde Malezya’da tanıtacak.

Casio’dan zor şartlara dayanan akıllı saat: G-Shock

Sızıntıda lansman tarihi dışında farklı sürprizlere de yer verildi. Buna göre realme, yeni akıllı saatinin lansmanında kulak içi kablosuz kulaklık Buds Q2 modelini de tanıtabilir. Yine markanın realme Tech Backpack V2 adlı hırsızlığa karşı korumalı, laptop çantasını da bu lansmanda karşımıza çıkacak.

realme watch 2 özellikleri, realme watch 2, realme watch 2 tanıtım tarihi
Yeni tanıtılacak realme akıllı saat, kullanıcısına12 gün pil ömrü sunacak.

realme, akıllı saat piyasasında kısa sürede önemli bir yer edindi. İlk akıllı saati realme Watch sonrası, realme Watch S ve Pro ile karşımıza çıkan marka, şimdi Watch 2 ile karşımızda.

realme Watch 2 özellikleri

Watch 2’nin daha önce FCC sertifikasıyla bir çok özelliği belli oldu. Buna karşın hem bu özellikleri hatırlamakta hem de yeni ortaya çıkan özellikleri gözden geçirmekte fayda var.

Akıllı saat plastik bir gövde yapısına sahip olacak. Bu gövdeye yerleştirilen dokunmatik ekran ise 1,4 inç büyüklüğünde. Marka ekran için TFT LCD panel yer aldı.

32 GB’lık iPhone nasıl 128 GB oldu?

Batarya kısmında iddialı olan marka, 305 mAh gücünde bir batarya ile geliyor. Realme bu pilin akıllı saate 12 günlük kullanım süresi sunduğu iddiasında.

Akıllı saatte kan oksijen doygunluğu, uyku takibi, meditasyon modu, müzik kontrolü, 24 saat kalp ritmi ölçümü gibi temel işlevler var.  Saatin 90’dan fazla spor aktivitesi için de özel mod desteği bulunduğunu hatırlatalım.

Watch 2 beklendiği gibi IP68 su geçirmezlik sertifikasına sahip. Bu sertifika, toz geçirmezlik ve suya daldırmaya karşı tam korumaya işaret ediyor.

Markanın yeni kulak içi kablosuz kulaklığı Buds Q2 için de bazı detaylar belli oldu. Buna göre kablosuz kulaklık, 88ms Super Low Latency yani süper düşük gecikme özelliği ile gelecek. Yine kulaklığın toplam 20 saatlik kullanım süresine sahip.

The post 12 gün dayanan realme Watch 2 yakında aramızda appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments