Tuesday, August 9th, 2022

Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi – 20 Ocak 2021

Kripto para piyasası bugün lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) sert düşüşü ile beraber tam anlamıyla kızıla büründü. BTC fiyatında görülen sert düşüş, altcoinleri daha çok etkilese de piyasada geriye dönüş sinyalleri belirmeye başladı. Altcoinler arasında eski yerine dönmeye çalışanların ise XRP, DOT ve ADA olduğu görülüyor.

XRP Teknik Analizi

XRP fiyatı 24 Kasım 2020 tarihinden bu yana değerinin %60’ından fazlasını kaybetti. 0,78 dolara kadar çıkan XRP, daha sonra SEC davası ile çakıldı ve 0,173 dolara kadar geriledi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,288 dolardan işlem gören XRP, daralan bir üçgen formasyonu içerisinde yer alıyor.

xrp/usd teknik analizi

XRP/USD işlem çiftinin 0,28 doları destek, 0,32 doları ise direnç yaptığı görülmekte. Eğer hacim ve alış baskısı yeterli olursa XRP fiyatının 0,32 doların üzerine çıkması bir anda 0,51 dolara kadar yükselişi getirebilir. XRP fiyatının bu yükseliş için gerli olan hacme ise son günlerde ulaşamadığı alttaki hacim verilerinden görülebiliyor. XRP fiyatının 0,28 doların altında kırılım yaşaması ise fiyatı bir anda 0,13 dolara çekebilir.

Polkadot (DOT) Fiyatının Yükselişi Bitti mi?

18,50 dolara kadar ulaşarak tüm zamanların rekorunu kıran Polkadot (DOT), BTC’nin fiyat hareketinden sert etkilenerek 15 dolara kadar geriledi. DOT fiyatının bu düşüşünü kısa sürede telafi etmesi ise aslında bunun bir alım fırsatı olduğunun anlaşılmasını sağladı.

Son 7 günde %114 artış yakalayan DOT, 24 saat içerisinde de %7,9 yükseldi.  DOT fiyatının toplam piyasa değerinin 16 milyar dolara kadar ulaşmasından sonra hafif bir düzeltme bekleniyordu. DOT fiyatı buna rağmen geçtiğimiz haftaya kıyasla hala yeşil. 18,50 dolar seviyesi kritik direnç olarak gözüküyor ve DOT önümüzdeki günlerde bunu kırıp 20 doları test edebilir. Olası bir düşüşte ise 15 dolar desteği takip edilmeli.

Cardano (ADA) Teknik Analizi

Cardano, önemli bir kırılma yaşayarak ters baş ve omuzlar formasyonunun tam anlamıyla hakkını verdi. Haftalık grafikte görülen bu formasyon ile ADA fiyatının hedefinin 2 dolar olduğu söylenebilir. ADA/USD işlem çiftinin ise hala 0,38 dolar direncinin üzerinde haftalık kapanış yapması gerekiyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,37 dolardan işlem gören ADA için kritik direnç ise 0,32 dolar seviyesi olarak ön plana çıkıyor. Bunun için ise Bitcoin fiyatının düşüşüne devam etmemesi ve dur demesi gerekiyor.

Facebook Comments