Tuesday, December 7th, 2021

Ripple’dan Önemli Adım: Brad Garlinghouse’tan NFT Platformu Sinyali

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Collision konferansında kripto para piyasası hakkında yaptığı açıklamada üç önemli sektörün altını çizdi. Garlinghouse, kripto paraları ve dijital varlıklar dünyasını genel bir çerçevede değerlendirirken küresel ortaklıklar, NFT’ler ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) büyük önem arz ettiğini belirtti.

Garlinghouse Sınır Ötesi Ödemelerin ve NFT Sektörünün Önemini Vurguladı

Singapur ve Tayland düzenleyicileri XRP’yi bir dijital finansal varlık olarak sınıflandırırken Güney Asya pazarı popüler kripto paranın merkezi konumuna geldi. XRP’nin tüm dünyadan yatırım alan bir kripto para olduğu göze alındığında Garlinghouse, sınır ötesi ödemelerin önemine dikkat çekti.  Ünlü CEO, havale işlemlerinin pahalı ve verimsiz bir ödeme mekanizması olduğunu aktardı. Garlinghouse, Ripple’ın bu mekanizmayı daha verimli hale getirmek için ortaklıklar kurduğunu belirtti.

Brad Garlinghouse, NFT’ler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Milyarder isim, NFT’lerin geleceği konusunda oldukça iyimser bir tablo çizdi. Hatta Ripple platformunda non-fungible token (NFT) hizmeti sunmak için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta Ripple CTO’su Davis Schwartz,  şirketin NFT’leri desteklemek adına bir operasyon yürüttüğünü açıklamıştı.

Asya Operasyonları ve SEC Davası Değerlendirmeleri

Ripple CEO’su; özellikle Çin, Kamboçya, Bahamalar ve diğer asya ülkelerinde CBDC çalışmalarını dikkatle takip ettiğini aktardı. Bu operasyonları desteklediğini belirten Garlinghouse, “Merkez bankaları kripto dünyası ile ilgilenmeli.” yorumunda bulundu.

SEC davasının ABD’yi potansiyel bir kripto merkezi olarak aşağı çekebileceğine inanan Garlinghouse şunları kaydetti: “Kripto para endüstrisinin büyük oyuncuları operasyonlarını ABD dışında kurmayı ve yürütmeyi tercih ediyor. Bu olabilecek en kötü şeylerden biri. Bu durum, ABD açısından oldukça kötü bir izlenim. Son olarak, yine belirtmek isterim ki Ripple ortadan kalksa bile XRP ayakta kalmaya devam edecek.”

Facebook Comments