Aldatıcı indirimli satış yapanlara ceza yağdı

Felaket kahini olarak da bilinen Nouriel Roubini, Bloomberg TV’deki söyleşisinde dünya ekonomisinin çabuk toparlanacağına inanmadığını ifade etti. Ünlü ekonomiste göre, Wall Street göbek atarken, “Main Street” yani sokaktaki insan acılar içinde.

Roubini’ye göre, Avrupa’da başlayan korona ikinci dalgası global ekonominin geleceği için karamsar bir işaret.  Ekonomist, “Aşı bulunmazsa, dünya ekonomisi yeniden resesyona girebilir” uyarısında bulundu. Ekonomiste göre, halihazırda veriler “V” şeklinde, yani hızlı bir toparlanma sinyali vermiyor. “U” şeklinde, yani uzun sürecek bir durgunluk sonrası toparlanma olası. Hatta,  korona vakalarında artış devam ederse, dünya “W”yle de tanışabilir. Yani ikinci bir resesyon başgösterir.

Roubini “Wall Street’teki coşku sokaklardaki gerçeği yansıtmıyor” dedi.  “Halk acı çekiyor”. Geçen hafta ABD’de ilk işsizlik başvuruları bir kez daha 1 milyon sınırını aşarak 1.1 milyona yükseldi.  Rubini, Avrupa’daki sosyal devlet anlayışının işsizlikle mücadelede ABD’ye nazaran daha başarılı olduğunu kaydetti.

Blooomberg’in derlediği yüksek frekanslı verilere göre, Ağustos’ta ABD’de ekonomik faaliyet yavaşlarken, Avrupa’da bazı ülkelerde yeniden gerileme dönemine geçti.

 

Norveç Servet Fonu:  Borsalar ekonomik realiteden koptu!

 

Güçlü veriler S&P500’ü rekora taşıdı

 

Euro Bölgesi PMI Ağustos’ta belirgin şekilde yavaşladı: V şekli unutun

 

 

The post Roubini:  Wall Street sokaktaki acıya kulak vermiyor appeared first on ParaAnaliz.

Facebook Comments