Sunday, November 28th, 2021

Santiment, Balinaların Yüklü Miktarda Alım Yaptığı 4 Altcoin’i Açıkladı

Blockchain monitorü Santiment, kripto para piyasasındaki büyük geri çekilmenin ardından dikkat çekici veriler paylaştı. Zincir içi veri sağlayıcısı, balinaların yüklü miktarda alım yaptığı dört kripto parayı açıkladı. Bunun yanı sıra balinaların cüzdanlarını bu dört kripto parayla doldurması altcoin’lere olan güvenin bir göstergesi olarak değerlendirildi.

İşte Balinaların Alım Yaptığı Dört Kripto Para

Santiment uzmanları büyük altcoin ağlarındaki “balina ölçekli” cüzdanların sayısını hesapladı ve hareketlerini izledi. Geçtiğimiz hafta özellikle dört kripto para birimi balinaların radarına takıldı. Büyük alımlar yapan balinalar bu dört kripto paraya özel ilgi gösterdi.

Polygon (MATIC), REN, Kyber Network (KNC) ve Binance Coin (BNB) agresif bir şekilde satın alınırken balinaların yoğun ilgisine maruz kaldı. Uzman analistler balina alımlarının kısa ve orta vadede bu dört kripto paraya olan olumlu beklentilerin bir göstergesi olarak yorumladı.

Bununla birlikte Chainlink (LINK) balinaları da kısa vadede yaşanan fiyat dalgalanmalarına rağmen pozisyonlarını kademeli bir şekilde artırıyor.

Dogecoin (DOGE), Monero (XMR) Toparlanmaya Liderlik Ediyor

Büyük bir piyasa geri çekilmesine tanık olunan bu günlerde alıcılar mevcut seviyeleri dipten alım fırsatı olarak değerlendirdi. Glassnode verilerine göre bu dönemde borsalara 2.37 milyar dolardan fazla USDT girişi oldu. Bu da kripto tarihindeki en büyük ikinci sermaye girişi oldu.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 50.000 doların altına sarkması ile altcoin’ler büyük düşüşler gördü. Dogecoin (DOGE) ve XRP piyasa değeri sıralamasındaki ilk 20 kripto para arasında en kötü performans gösteren altcoin’ler olmuştu. Ancak gün içerisinde %20’nin üzerinde artış kaydeden Dogecoin (DOGE), büyük hacimli kripto paralardan daha hızlı bir toparlanma dönemi geçiriyor. Bunun yanı sıra Monero (XMR) 24 saatlik zaman diliminde %11’in üzerinde değer kazandı.

Facebook Comments