Mayıs ayında iç satışlarda hem aylık hem de yıllık iyileşme

Türk Traktör Mayıs ayı satış verilerini yayınladı. Buna göre şirketin Mayıs ayında yurtiçi satış hacmi sırasıyla düşük baz etkisi nedeniyle yıllık bazda %22, aylık bazda %51 artışla 893 adete yükseldi.

Mayıs ayında ihracat hacmi ise salgın nedeniyle devam eden seyahat yasakları sonucu yıllık bazda %56 düşüş gösterirken aylık bazda %89 artış gösterdi. Yılın ilk beş ayında ise yurtiçi satış hacmi düşük baz yılı etkisi nedeniyle yıllık bazda %56 artışla 5,741 adete artarken, ihracat hacmi ise yıllık bazda %29 düşüşle 4,418 adete geriledi. Turk Traktörün 2020 yılı için 12,500 – 15,500 adet yurtiçi satış hedefi, 10,000 -12,500 adet ihracat hedefi bulunuyor. Aylık bazda hem yurtiçi hem de ihracat satış adetlerindeki artışı olumlu buluyoruz.

Esra Şirinel

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

İş Yatırım

The post Şirket Haberi: Türk Traktör Mayıs ayı satış verileri appeared first on ParaAnaliz.

Facebook Comments