Wednesday, December 1st, 2021

Bir kripto para borsası daha kayıplara karıştı

Thodex olayı ile birlikte ülkemizdeki bazı kripto para borsaları benzer vurgunlar ile gündeme geldi. VeBitcoin’den sonra Sistemkoin adlı kripto para borsasının da müşterileri mağdur ettiği ortaya çıktı.

Sistemkoin adlı borsanın aylardır kapalı olduğu ortaya çıktı

Sistemkoin’in haftalardır kapalı olduğunu belirten mağdurlar, konuyu daha fazla insana duyurmak için Twitter hesabı üzerinden yapılan vurgunu gözler önüne serdi. Şirket sahibinin yaklaşık 1.1 milyon dolar değerinde BTC, ETH ve XRP ile kayıplara karıştığı düşünülüyor.

Sistemkoin adlı kripto para borsası da kayıplara karıştı

Şirketin web sitesinde yaklaşık 2 aydır “Web sitemiz, plansız ve zorunlu bir sunucu güncellemesi sebebiyle geçici olarak kapalıdır. En kısa sürede yeniden hizmetinizde olacağız. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.” ifadelerinin yer aldığını belirten mağdurlar, gerekli yaptırımların uygulanması için yetkililere çağrıda bulundu.

VeBitcoin CEO’su için gözaltı kararı

Konu hakkında henüz yekililer herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak yerel basında yer alan kripto para çetesi hakkındaki haberlerin Sistemkoin ile ilgili olduğu iddia ediliyor.

2018 yılında açılan ve 2019 yılında 142 kripto para birimini destekleyen şirketin borsa hacminin 500 milyon dolar üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca şirketin CEO’sunun geçtiğimiz aylarda bir taciz olayıyla gündeme geldiği de söylentiler arasında yer alıyor.

The post Bir kripto para borsası daha kayıplara karıştı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments