Sunday, November 28th, 2021

Son Dakika: Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’den Kullanıcılara Mektup!

Thodex kripto para borsası ile ilgili neredeyse her saat yeni bir detay geliyor. Thodex CEO’sunun Arnavutluk’a seyahat ettiği bilgisinden ve borsanın cüzdanındaki fonların ciddi anlamda azalmasından şüphe eden kullanıcılar, bunun bir dolandırıcılık olduğunu iddia etti.

Uzun süreden beri sessizliğini koruyan ve sosyal medya hesaplarını bile silen Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer şimdi ise konu hakkında açıklama yaptı. Aslında Thodex’in resmi internet sitesinden iki farklı açıklama yayınlandı ve yayınlanan ilk açıklama silindi.

Thodex, Resmi Açıklama Yaptı

Thodex’in resmi internet sitesinde ilk olarak çok uzun iki mektup paylaşıldı. CEO’nun kişisel mektubu olarak yayınlanan iki bildiri daha sonra ise silindi. Dakikalar içerisinde silinen açıklama sonrası Thodex tarafından konu hakkında yeni bir açıklama yayınlandı. Thodex’in resmi Twitter hesabından da yayınlanan gönderiye hala erişilebiliyor. Gönderinin dikkat çeken kısımları ise CEO’nun kaçmadığını ve aslında ortaklık sürecinin devam ettiği vurguladığı satırlar oldu.

Özer, 19.04.2021 tarihinde yurtdışı yatırımcı ile görüşmek amacıyla yurtdışına gittiğini açıkladı. 22.04.2021 tarihinde kamuoyuna yayılan ve 391.000 kişiden yaklaşık 2 milyar dolar değerinde USD elde edildiği iddialarını da yalanladı. Faruk Fatih Özer, bu iddialara yönelik açıklama yaptığını ve fonların kaybolmadığını vurguladı.

700.000’e yakın kullanıcının 300.000’ine yakınının cüzdanında şüpheli işlem yaşandığını belirten CEO, bu bilgilerin de banka hesapları üzerinden teyit edilebileceğini ima etti. CEO, hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını da kamuoyuna bildirdi.

Facebook Comments