Wednesday, December 8th, 2021

Son Dakika: Thodex Sonrasında Vebitcoin Kripto Para Borsası da Faaliyetleri Durdurdu

Thodex kripto para borsasının Türkiye’nin gündemine oturmasından sonra bir kripto para borsası daha işlemleri durdurma kararı aldı. Thodex aslında tam olarak bu yolu izlemedi ve kripto para borsasının binlerce kullanıcıyı mağdur ettiği biliniyor. Yerli bir başka kripto para borsası olan Vebitcoin ise son dönemde gelen şikayetlerden sonra faaliyetleri durdurduğunu açıkladı.

Vebitcoin, Kapanma Kararını Duyurdu

Vebitcoin’in internet sitesinde yayınlanan açıklama şu şekilde:

“Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.”

VeBitcoin’in sosyal medya hesaplarından dün yapılan açıklamada ise yoğunluk sebebiyle para çekme işlemlerinde gecikmeler olduğu vurgulanmıştı. Söz konusu açıklamadan sonra gelen bu açıklama ise çok fazla kişinin para çekme talebinde bulunmuş olabileceğine işaret ediyor.

Thodex kripto para borsasında da sürecin benzer başladığı ve daha sonra ortaklık açıklaması ile 4-5 günlük süre istendiği biliniyor. Vebitcoin cephesinde ise işlemler daha şeffaf ilerledi ve borsanın yaptığı açıklama ile şeffaflık ön planda tutuldu.

Borsa tarafından yapılan açıklamada en kısa sürede ilgili bilgilerin de paylaşılacağı vurgulanarak aslında fonların ödenmesinde bir sorun olmayabileceği ima edildi.

Facebook Comments