Wednesday, December 8th, 2021

Sony, yanlışlıkla bir abonelik servisi duyurdu

VGC’nin haberine göre, Sony yanlışlıkla bir abonelik servisi duyurdu. PlayStation Polonya sitesinde yayınlanan bir internet sayfası Sony’nin planını ortaya çıkardı. Sony, PlayStation Plus Video Pass‘i yanlışlıkla duyurarak bir çok PS kullanıcısını şaşırtmayı başardı. Bugün kısa süreliğine aktifleşen internet sitesi PS Plus abonelerine özel bir servisin bazı detaylarını ortaya çıkarmış oldu.

PS3 ve PS Vita için müjde! Sony’den geri adım

PS kullanıcıları Game Pass alternatifi beklerken Video Pass ile karşılaştı

PlayStation Plus Video Pass, sadece PS Plus abonelerine özel olacak. Fakat PlayStation kullanıcıları Xbox Game Pass servisine alternatif bir servis bekleyişi içindeydi. Bugün yanlışlıkla yayınlanan sayfada PS Plus Video Pass‘in bir logosu ve servis ile ilgili bir açıklama yer aldı. Açıklama da “PlayStation Plus kullanıcılarına sınırlı bir süre için sunulan yeni bir avantaj… PS Plus Video Pass, 22.04.21’den 22.04.22’ye kadar aktif bir deneme hizmetidir. Abonelik avantajı Polonya’daki PS Plus kullanıcıları tarafından kullanılabilir.”

VGC’nin paylaştığı görselde PS Plus Video Pass içerisindeki bir kaç yapımı da görebiliyoruz. Bu yapımlar Venom, Zombieland Double Tap ve Bloodshot olarak karşımıza çıkıyor. Ortaya çıkan bu servisin yalnızca bir bölgeye mi yoksa tüm dünyaya mı açıldığı belli değil. Geçen ay Sony, PlayStation Store üzerinden bu yıl sonunda TV ve film içerikleri satışını durduracağını açıklamıştı. Yine de daha önce aldığınız TV ve film içeriklerine ulaşabileceksiniz. Sony’nin böyle bir girişimde bulunmasındaki en büyük neden, Xbox Game Pass servisinin olduğu belirtiliyor. Sony, PS Plus’a yeni servisler ekleyerek, PS Plus’ın değerini artırmak istiyor. Yine de Sony’nin yapması gereken en iyi şeyin Xbox Game Pass’e karşı bir servis sunmasının olduğu belirtiliyor. Sony, elinde bulundurduğu film haklarıyla birlikte bir nebze de olsa PS Plus Video Pass‘e değer katacaktır. Fakat PS kullanıcıları Xbox Game Pass servisine bir rakip bekliyor.

 

The post Sony, yanlışlıkla bir abonelik servisi duyurdu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments