Çarşı Pazar Ekonomisi: 7 milyon kişi kredi kartını e-ticarette ilk defa kullandı (21 Ağustos 2020)

Standard & Poor’s yayınladığı raporda, Anadolu Efes’in güçlü yönleri olarak; tanınmış markalarıyla desteklenen dengeli bira ve meşrubat portföyü, Rusya dahil olmak üzere faaliyette bulunduğu pazarlarda lider pozisyonu, operasyonların coğrafi kırılımındaki olumlu dengelenme ve pozitif serbest nakit akımı yaratılması konusunda geçmiş yıllardan beri sürdürülen güçlü performansını gösterdi.

S&P ayrıca Anadolu Efes’in 2020 yılında ihtiyatlı mali politikalarıyla borçluluk oranını makul seviyede koruyacağına ilişkin öngörüsü ile Şirketin operasyonel performansının genel olarak dirençli kalmayı sürdürerek 2021 yılında iyileşme kaydedeceği ve her iki yılda da pozitif serbest nakit akım yaratacağı beklentilerini yansıttığını belirtti.

Anadolu Efes CEO’su Can Çaka, açıklanan kredi notuna ilişkin olarak “17 Haziran 2020 tarihinde duyurduğumuz üzere Fitch Ratings tarafından Anadolu Efes’in Yatırım Yapılabilir seviyedeki kredi notu teyidinin akabinde bugün Standart & Poor’s tarafından da kredi notumuz Yatırım Yapılabilir seviyede korunmuştur. Anadolu Efes’in sahip olduğu iki adet yatırım yapılabilir kredi notu ile Türkiye’deki tek “Yatırım Yapılabilir İhraççı” konumunu korumuş olmasından gurur duyuyorum. Önümüzdeki dönemde belirsizlikler ve zorluklar sürmeye devam edecek olsa da değişen ortama adaptasyon yeteneğimiz ve güçlü finansal yapımız sayesinde bu zorlukların üstesinden geleceğimize inancım tam. Markalarımıza, tüketicilerimize ve müşterilerimize, dijitalleşme ve finansal disiplinimize odaklanarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. Tüketicilerimizin karşısına yeniliklerle çıkmayı sürdüreceğiz” dedi.

The post S&P, Anadolu Efes’in yatırım yapılabilir seviyedeki kredi notunu teyit etti appeared first on ParaAnaliz.

Facebook Comments