Wednesday, December 1st, 2021

Spotify, Facebook uygulamasına entegre oldu

Spotify kullanıcıları yıllardır sevdikleri şarkıları Facebook profillerinden arkadaşları ile paylaşabiliyor. Fakat şimdiye kadar kullanıcılar bu parçaları dinlemek istediklerinde, Facebook’tan ayrılmaları gerekiyordu. Ancak yapılan son işbirliği ile iki şirket güçlerini birleştirdi ve keyifli bir entegrasyon çalışması oluşturdu.

Facebook uygulamasından çıkmanıza gerek olmadan Spotify’da müzik ya da podcast dinleyebileceğiniz özellik resmen kullanıma açıldı. Platforma eklenen mini oynatıcı sayesinde sosyal medyada gezinme keyfinizi kesintiye uğratmadan en sevdiğiniz şarkıları dinlemek artık mümkün!

Spotify abonelik ücretlerinde artışa gidiyor

Spotify, Facebook’ta bir mini oynatıcı başlattı

Yeni özellikle birlikte Facebook’ta karşılaştığınız Spotify bağlantılarına tıkladığınızda, otomatik olarak alt kısımda bir mini oynatıcı çalışacak. Burada seçtiğiniz parça çalmaya başlarken, siz kaldığınız yerden eyleminizi sürdürmeye devam edebileceksiniz.

Spotify Premium kullanıcıları tıpkı ana uygulamada olduğu gibi Facebook’ta da reklamsız ve doğrudan müziklerini başlatabilirken; ücretsiz aboneler ise reklamlarla karşılaşmaya devam edecek.

Spotify Facebook

Spotify, Facebook ile yaptıkları bu entegrasyon işlemini şu şekilde açıkladı:

Keşif, Spotify için önemlidir. Bu nedenle, sosyal medya tarafından yönlendirilen yeni bir mini oynatıcı deneyimi sunarak kullanıcıların şarkıları ve podcast bölümlerini paylaşma, bunlarla etkileşim kurma modelini deniyoruz. Dinleyicilerin uygulamalar arasında geçiş yapmadan Spotify’dan doğrudan Facebook’ta müziğin keyfini çıkarmasına olanak tanıyoruz.”

Spotify ve Facebook şimdilik bu özelliği yalnızca kısıtlı sayıda kullanıcıya sundu. Yakında tüm dünyada mevcut olacak entegrasyon şu anda sadece Arjantin, Avustralya, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras‘da kullanılabiliyor.

The post Spotify, Facebook uygulamasına entegre oldu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments