Wednesday, December 1st, 2021

Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) ETP’leri İsviçre Borsası SIX’te listelenecek

İsviçre merkezli yatırım ürünü sağlayıcısı 21Shares firması, önemli kripto paralardan Stellar (XLM) ve Cardano’nun (ADA) borsa yatırım ürünlerini çıkaracağını resmen açıkladı.

Stellar XLM ETP (kısaltması:AXLM) ve Cardano ADA ETP (kısaltması: AADA) Zürih merkezli SIX Borsası’nda Pazartesi günü listelenecek.

Firma yaptığı açıklamada XLM ve ADA tercihlerinin, son dönemde bu iki kripto paraya gösterilen yoğun ilgiden kaynaklandığını belirtti. Yatırım ürünü sağlayıcısı şirket kısa süre önce de, “21Shares HODL ETP sepeti”nden Bitcoin Cash ve XRP ETP’lerini çıkarmıştı.

21Shares ayrıca XLM ETP’si için Coinbase’den, ADA ETP’si için ise Kingdom Trust’tan kurumsal saklama hizmeti alacak. Ürünlerin yıllık yüzde 2,5’luk işlem ve saklama ücreti bulunuyor. İki ürün de Almanya’nın Stuttgart ve Dusseldorf’taki çok uluslu ‘trade’ araçlarında işlem görecekler.

Kısaltması MTF olan bu araçlar, geleneksel hisse senedi borsalarına alternatif olan ve Avrupa Birliği tarafından regüle edilmiş finansal ‘trade’ ortamıdır.

The post Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) ETP’leri İsviçre Borsası SIX’te listelenecek appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments