Tuesday, December 7th, 2021

Tahminleri İle Ses Getiren Analistten Korkutan Dogecoin (DOGE) Açıklaması

Dogecoin (DOGE), 0,41 dolar üzerine çıkarak rekor kırsa da beklenen oldu ve burada tutunamadı. DOGE fiyatının düşüşü hızla devam ediyor ve son 24 saat içerisinde %10 gerileyen DOGE, toplam piyasa değerine göre yedinci sıraya çekildi.

DOGE/USDT Kayıplarını Sürdürüyor

DOGE/USDT paritesinde kayıpların ETH paritesine kıyasla çok daha iyi durumda olduğu ve DOGE/ETH paritesinin çok daha sert darbe aldığı görülüyor. Buna rağmen DOGE fiyatının yükselişini bitirmediğini ve yükselmeye devam edeceğini düşünen ise birçok kişi bulunuyor. Ünlü bir analist ise söz konusu yatırımcıların umutlarını kırmış olabilir.

Dünyanın en ünlü analistlerinden birisi olan John Bollinger, DOGE/BTC paritesi için yayınladığı gönderisinde zirveye ulaşıldığını vurguladı. Bollinger, adından anlaşılacağı üzere Bollinger Bandı indikatörünün de arkasındaki mucit. Bu yöntemi ve indikatörü kullanarak yıllarca başarıllı tahminler yapmakla kalmayıp başka analistlerin de yapmasını kolaylaştıran Bollinger, şimdi ise sert düşüş öngörüyor.

Analistten DOGE/BTC İçin Yüzde 50 Düşüş Uyarısı

DOGE/BTC paritesine bakıldığında fiyatın tepe olarak 700 SATS seviyesine kadar çıktığı görülüyor. Analist ise tepeden en az %50 civarında bir düşüş yaşanabileceğine dikkat çekti. Bollinger, bant genişliğinin de tersine döndüğünü ve hacmin azaldığını vurgulayarak, %50’lik düşüş ile 300 SATS seviyesine dikkat çekti.

Buna ek olarak yorumlar üzerinden gelen bir açıklamada RSI ve diğer bütün indikatörlerin de DOGE için alarm verdiği net bir şekilde görülebilmekte. DOGE yatırımcıları 20 Nisan olarak bilinen DOGE Günü etkinliğine büyük umut bağlasa da beklenen olmadı ve fiyat yükselmek yerine tam tersi düşmeyi tercih etti.

Kripto Para Piyasası Çakılıyor

Aslında DOGE fiyatının mevcut düşüşünün piyasadaki genel düşüş ile de hızlandığı söylenebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içerisinde %2,3 geriledi ve kripto para piyasası bununla beraber toplam değerinin %2,4’ünü kaybetti.

Kripto para piyasasının toplam değeri 2,069 trilyon dolara çekilirken Bitcoin de 1 trilyon dolarlık değeri kaybetmeye çok yaklaştı. Buna karşın Ethereum’un yükselmeye devam etmesi ve 2.400 dolardan işlem görmesi, altcoinlerin tutunma şansını arttırmakta. Ethereum fiyatı için kritik direnç olan 2.500 dolar seviyesinin kırılması, Bitcoin fiyatı sert düşerken altcoinlerin yükselişini başlatabilir ve altcoinler için yeni bir ralli görülebilir.

Facebook Comments