Wednesday, December 8th, 2021

Tam elektrikli BMW i3s test sürüşü ve inceleme

BMW’nin elektrikli araçlarından i3s ile gerçekleştirdiğimiz kapsamlı inceleme ve test sürüşü ile karşınızdayız.

BMW i3s inceleme ve test sürüşü

Yeni pilleri ile menzili artan BMW i3s, yeni haliyle 335 km’ye kadar gidebiliyor. Sözü fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

2014 yılından beri segmentinde en çok tercih edilen otomobillerden olan BMW i3, elektrikli modeli ve yenilikleri ile dikkat çekiyor. Artan batarya kapasitesi, yeni nesil yüksek voltajlı pilleri sayesinde pil hücresi kapasitesini 120 amper saate yükselterek günlük kullanımda ortalama 260 km menzil performansı sunarken, bu değer kullanıma bağlı olarak 335 km’ye çıkıyor.

Her biri on iki lityum-iyon depolama hücresine sahip ve sekiz modülden oluşan bataryasıyla BMW i3, bir önceki nesline göre sürücülere yüzde 30’luk bir menzil artışı sunuyor. Yüksek voltajlı lityum-iyon bataryasıyla günlük kullanımda 260 kilometrelik menzil sunan BMW i3 (120 Ah), NEDC ölçümlerine göre 335 kilometrelik bir menzil performansı elde ediyor.

Otomobil, 170 beygir güç sunan elektrikli motoruyla 0’dan 100 km/s hıza 7.3 saniyede ulaşıyor. Kalkıştan itibaren kesintisiz bir güç sunan BMW eDrive teknolojisi, sessiz sürüş performansıyla konforu maksimum seviyeye taşırken, emisyonsuz olmasıyla da daha çevreci bir sürüşe imkan sağlıyor. Ayrıca, hızlı şarj istasyonundan yapılan şarj işlemiyle yaklaşık 40 dakikada yüzde 80 doluluk seviyesine gelebilen BMW i3 (120 Ah), kısa şarj süresiyle birlikte şehir içi kullanımı kolaylaştırıyor.

The post Tam elektrikli BMW i3s test sürüşü ve inceleme appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments