Sunday, November 28th, 2021

Tesla sahibi kadın Şangay otomobil fuarını karıştırdı

Elektrikli ve otonom otomobilleri ile ön plana çıkan Tesla, şok bir protesto ile karşı karşıya kaldı. Tesla Model 3 sahibi olduğu öğrenilen kadın, aracının frenlerinde yaşanan sorundan dolayı kaza yaptığını iddia ederek otomobil fuarını birbirine kattı.

Şirket, son zamanlarda otomobillerinin karıştığı kazalardan dolayı ciddi şekilde tepki çekiyordu. Özellikle otopilot özelliği nedeniyle yaşanan kazalara, geçtiğimiz günlerde bir yenisi eklenmişti. Yaşanan kazada 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Sürücüsüz Tesla bu defa can aldı!

Tesla sahibi kadın aracın frenlerinin devreye girmediğini iddia etti

Kızgın Tesla sahibi, otomobil fuarının gerçekleştiği sırada üzerinde Çince ” Hatalı fren kontrolü ” yazan tişörtü ile fuar alanına daldı. Standlarda bulunan Model 3‘lerden birinin üzerine çıkan kadın, ”Tesla frenleri çalışmıyor’‘ diyerek bağırmaya başladı.

Kısa süre içerisinde güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kadın, ”Kamu düzenini bozduğu” gerekçesiyle göz altına alındı. Güvenlik görevlileri her ne kadar bu anları kaydeden ziyaretçileri engellemeye çalışsa da ortaya birçok görüntü çıktı.

Kadının, daha önce de birkaç defa Tesla otomobillerini protesto ettiği ortaya çıktı. 5 gün boyunca göz altında tutulan ve isminin ”Zhang” olduğu öğrenilen kadın, daha sonra serbest bırakıldı.

Bu olay sonrası şirkete tepkiler çığ gibi büyürken, Çin Devlet televizyonu CCTV, iddia edilen fren sorunlarının araştırılması gerektiği çağrısında bulundu. Ayrıca CCTV, Tesla’nın tüketicilerin yaşadığı sorunları çözmede samimi davranmadığını iddia etti.

Tepkilerin yoğunlaşmasının ardından Tesla, bir özür açıklaması yayınladı. Şirket yaptığı açıklamada ”Zhang” isimli kadının şikayetlerinin daha önce dikkate alınması gerektiğini kabul etti. Şirket, son zamanlarda artan fren sorunları nedeniyle de operasyonlarını ve hizmetlerini yeniden gözden geçireceğini açıkladı.

The post Tesla sahibi kadın Şangay otomobil fuarını karıştırdı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments