Wednesday, December 1st, 2021

Tether’de (USDT) Çok Önemli Bir Kilometre Taşı Geride Kaldı!

Elde edilen son verilere göre bugün piyasanın en büyük stablecoin’i olan Tether’in (USDT) piyasa değeri 50 milyar doları geçti. Bu da şu anda piyasada 50 milyardan fazla USDT olduğu anlamına geliyor. Çünkü USFT, her birinin değeri 1 dolara eşit olacak şekilde tasarlanan bir kripto para birimi.

Çok Önemli Bir Kilometre Taşı

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino bu önemli gelişme ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bu inanılmaz derecede önemli bir kilometre taşı. Tether’in başarısı, bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) ve geleceğin bir bankacılık sistemi için bir planları yansıtıyor.” sözlerini kullandı.

The Block Research’e göre bir başka önemli gelişme ise Tether’in Tron blok zincirindeki arzının Ethereum’unkini aşmış olması. Tron’daki arz 26 milyar dolar iken Ethereum’daki arz 24.4 milyar dolarda kalıyor.

Kullanıcılar Tron Blockchain’ini Tercih Ediyor

Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Şu anda daha düşük işlem ücretleri ve daha hızlı onay süreleri nedeniyle Tron’daki Tether’ler tercih ediliyor” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre, Tron tabanlı Tether’in tedarikinin çoğu Binance, Huobi ve OKEx’te bulunuyor. Bu, bu borsaların kullanıcılarının USDT ile işlem yapmayı tercih ettiği anlamına geliyor.

Tether‘e göre USDT, geleneksel banka havalelerine kıyasla daha ucuz ve kredi kartları ve geleneksel ödeme sistemlerine kıyasla daha hızlı. Şirket, işlemlerin yanı sıra USDT’nin diğer en iyi kullanım durumlarının ödemeleri, havaleleri ve merkezi olmayan finansmanda (DeFi) kullanımını içerdiğini söyledi.

The Block Research’e göre Tether, yaklaşık %66 piyasa payı ile piyasadaki en büyük stablecoin olmaya devam ediyor. Bunu sırasıyla yaklaşık %17 ile USDC ve %9 payla BUSD stablecoin birimleri takip ediyor.

Facebook Comments