Wednesday, December 1st, 2021

Thodex CEO’sunun mesajlaşmaları ortaya çıktı

Faruk Fatih Özer yurt dışına çıktıktan sonra WhatsApp grubundan şirket çalışanlarıyla sabaha kadar yazışmayı sürdürdü. Özer mesajlarında “Korkmayın, panik yapmayın, her şey normale dönecek. Sizi mağdur etmeyeceğim” dedi. Mesajlar daha sonra kesildi.

Kripto para borsası Thodex’in işleme kapanmasıyla başlatılan nitelikli dolandırıcılık soruşturmasında, şirketle bağlantılı 65 kişi gözaltına alındı. Bu kapsamda yurt dışına kaçtığı tespit edilen Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında ise kırmızı bültenle aranma emri çıkarıldı.

10 soruda Thodex vurgunu!

Konuyla alakalı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı‘ndan yapılan açıklamada, “Soruşturma kapsamında tüm işlemler aralıksız olarak ve titizlikle sürdürülmektedir. Şüpheli Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan‘da yurt dışına çıktığı da resmi belge ve kayıtlarla doğrulandı.” denildi. Faruk Fatih Özer yurt dışına çıktıktan sonra ise WhatsApp grubundan şirket çalışanlarıyla sabaha kadar yazışmayı da sürdürdü.

400 bine yakın kişinin 2 milyar dolar dolandırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturmanın kapsamı genişlemeye devam ediyor. Bu gelişmeler yaşanırken yüz binlerce Thodex kullanıcısı ise mağdur. Mağdurların açıklamalarına göre, Thodex’te işlem yapanlar arasında harçlığını yatıran öğrenciden işi kötüye giden esnafa kadar pek çok kullanıcı bulunuyor.

Thodex vurgununda neler oldu?

Kripto para piyasasında yaşanan depremi Thodex vurgunu tetikledi. Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık vurgun yaparak Arnavutluk’a kaçtığı bilgisi paniğe neden oldu. Ardından Vebitcoin kedini tasfiye ettiğini açıkladı. Her iki şirket yöneticilerine de savcılık soruşturma başlattı. Arnavutluk’ta kaldığı otel tespit edilen Özer’e polis baskın yaptı. Ancak Özer’in kısa süre önce otelden ayrıldığı belirlendi.

MASAK’ın devreye girmesinin ardından Özer’in Türkiye’deki bankalarda bulunan 30 milyon TL’sine el konuldu. İçişleri Bakanlığı da Özer ve bağlantılı isimlere operasyon yaptı.

https://youtu.be/ycSrOQ19HNE

The post Thodex CEO’sunun mesajlaşmaları ortaya çıktı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments