Wednesday, December 8th, 2021

Thodex Kripto Para Borsasının Hesapları İncelendi: İşte Fonların Akıbeti!

Thodex kripto para borsası sadece sektörün kendi içerisinde değil, Türkiye ve tüm dünyada konuşulan bir konu haline geldi. İlk başta milyonlarca dolar, daha sonra 700 milyon dolar ve şimdi de 2 milyar dolar ile kaçıldığı iddiası ise bunun arkasındaki en büyük sebep olarak görülüyor.

Thodex CEO’su ve Borsa Hakkında Elde Edilen Bilgiler

Thodex kripto para borsasının kullanıcılarına yaşattığı durumun kasıtlı mı olduğu yoksa başka sebeplerin mi yaşandığı ise bilinmiyor. Birçok iddia CEO’nun yurtdışına kaçmasından ve herhangi bir açıklama yapılmamasından dolayı bunun kasıtlı olduğuna işaret etse de şu an için bu konuda net konuşmak için çok erken.

Buna rağmen Thodex kripto para borsasının cüzdan işlemlerine bakıldığında aslında birçok detay net bir şekilde ortaya çıkıyor gibi gözükmekte. Tufan Poyraz tarafından paylaşılan verilere bakıldığında, Thodex Official’a ait olan ERC-20 tabanlı sıcak cüzdanlarda devamlı olarak satış olduğu görülüyor.

Ethereum Cüzdanları Boşaltıldı

Poyraz’ın aktardığı veriler doğrultusunda 21 Ocak tarihinden bu yana devamlı olarak satış yapıldığı görülüyor. 20 Nisan tarihinde bakım ve devamında ortaklık duyurusu yapıldığında ise bütün işlemler durmuş ve hiçbir işlem yapılmadığı görülebilmekte. Bugün itibarıyla ise cüzdandaki bütün fonlar tamamen başka platformlara aktarıldığı ve satıldığı görülüyor.

Kullanıcının ERC-20 cüzdanındaki fonları Binance’e gönderdiği ve satışı buradan yaptığı görülüyor. Tobby Kitty tarafından verilere bakıldığında ise borsanın Ethereum cüzdanında şu an MakerDAO ve Tether tutulduğu görülüyor. İkisinin toplam değeri 200.000 dolara yakın. Bu ilk hesaba ait fonlar ve ikinci hesapta da başka kripto paralar var.

Thodex‘in ikinci kripto para hesabında ise 212.000 dolar değerinde Chainlink (LINK) bulunmakta. 25 milyon HOT ve 177 bin BAT da Binance üzerinden satılmış. Sadece bu iki hesaptan elde edilen gelirin veya ulaşılan değerin ise 1 milyon dolar olduğu görülmekte. Tobby Kitty ise asıl vurgunun Bitcoin (BTC) cüzdan adresleri üzerinden yapıldığını vurguladı.

Facebook Comments