Sunday, November 28th, 2021

Thodex kurucusu için kırmızı bülten talebi

Thodex soruşturması genişletilerek sürüyor. Son olarak platformun kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten çıkarılması için girişimde bulunuldu.

Özer hakkında kırmızı bülten yayınlanması ve Arnavutluk’ta tutuklanması için İstanbul Anadolu Başsavcılığı tarafından düzenlenen evraklar ilgili bakanlıklara iletildi.

Kırmızı bülten, Interpol tarafından, üyeler arasında bilgi paylaşımını sağlamak üzere çıkarılan ve bir tutuklunun ya da tutuklama emri çıkarılan kimsenin görüldüğü yerde tutuklanıp iade edilmesini belirten bir bülten. Tutuklunun ya da bir ülke tarafından tutuklama emri çıkarılmış kişinin yakalandığı ülkenin kanunlarına göre suçlu sayılması halinde iadesi de mümkün.

Öte yandan İstanbul merkezli 8 ilde gerçekleştirilen operasyonda hakkında gözaltı kararı verilen 78 kişiden 62’si yakalandı. 16 kişinin de yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Dün başlayan soruşturmaya gizlilik kararı getirilmiş ve şirketin hesaplarına el konulmuştu.

Thodex, geçen ay 2 milyon Dogecoin hediye edeceğini duyurmuştu. Borsa, kampanya kapsamında Thodex’e 3. seviye üyeliği onaylanan kullanıcıların hesabına 150 DOGE yatırmayı vadetmişti. Bu kampanya ile binlerce kullanıcı Thodex’e çekilirken özellikle son bir haftada platformla ilgili şikayetler çok artmıştı. Birçok kullanıcı, para çekerken sorun yaşadıklarını, paralarını çekemediklerini bildirmişlerdi. 19 Nisan Perşembe günü bir açıklama yayınlayan Thodex, Dogecoin işlemlerinde kısa süreli bir bakım çalışması gerçekleştirildiğini, bakımın ardından yatırma ve çekme işlemlerinin sorunsuz şekilde yapılabileceğini bildirdi. Daha sonra borsaya hiç erişim sağlanamadı.

The post Thodex kurucusu için kırmızı bülten talebi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments