Wednesday, December 1st, 2021

Tuğçelik Alüminyum ‘dan (#TUCLK) yeni iş anlaşması

Tuğçelik Alüminyum’dan Kap’a yapılan açıklamaya göre, Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri A.Ş Mahle firmasının Avrupa’daki tesislerine 3 farklı projede toplam 6 farklı parçada proje ortağı seçildi.

Tuğçelik Alüminyum tarafından Kap’a yapılan açıklamanın detayları;

Tuğçelik Alüminyum olarak Yatırım yapmaya ve büyümeye devam ediyoruz.

Firmamız Otomotiv için Elektrikli Araçlar  Akü şarj teknolojisine ait  Mevcut Müşterimiz Mahle firmasının Avrupa’daki tesislerine ( İspanya ve Macaristan) tedarik edilmek üzere 3 farklı projede toplam 6 farklı parçada proje ortağı seçilmiştir.

Firmamız bu 3 proje için müşterimiz tarafından ürün geliştirme ve tasarım aşamasından başlayarak seri üretim ile devam edecek süreçte stratejik proje ortaklığı yapacaktır.

Bu güveni hak etmekten geleceğine inandığımız bu projeler ile ülkemize ihracat bedeli kazandırıp istihdam yaratacak olmaktan da gurur duyuyoruz.

1.Projemiz E-Kompresör Phev (Plug-in Hibrit Elektrikli araçlar ) için Yüksek basınçlı Alüminyum Enjeksiyon parçalardır. Parçalar üretimden %100 Helyum sızdırmazlık testi kontrolü ve yüksek teknoloji gerektirmektedir. 2023’te başlayacak ve 2032 yılına kadar devam edecek projemizde Tuğçelik yaklaşık 2 milyon set Ürünü Macaristan’a Sevk edecek ve toplamda 11.260.000 Euro gelir elde edecektir.

2.Projemiz OBC (On Board Charger) BEV(Akülü elektrikli Araçlar) Yüksek Basınçlı Alüminyüm

Enjeksiyon Parçalarıdır. 2022 de seri imalata başlayacak projemiz 2027 yılına kadar devam edecek olup 5 yıl boyunca  949.505 set ürün İspanya ya sevk edilecek olup 24.000.000 Euro Ciro yapılacaktır.

3.Projemizde OBC (On Board Charger) BEV(Akülü elektrikli Araçlar) Yüksek Basınçlı Alüminyüm Enjeksiyon Parçalarıdır. 2024de seri imalata başlayacak projemiz 2029 yılına kadar devam edecek olup 478.000 set ürün İspanya ya sevk edilecek olup 14.730.000 Euro Ciro yapılacaktır.

Toplamda 3 projemizle 50.000.000 Euro İhracat geliri elde edilecektir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

PA- Şahin İNCESÖZ

The post Tuğçelik Alüminyum ‘dan (#TUCLK) yeni iş anlaşması appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments