Wednesday, January 19th, 2022

Twitter ve PayPal’dan Net Bitcoin (BTC) Sinyali: İlgi Artıyo

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatında son 2 günde olumsuz bir hareketlilik görülse de PayPal ve Twitter bunun tam tersine işaret ediyor. Bitcoin’in Twitter üzerindeki son 7 günlük etkinlik oranı, 2017 yılındaki rekor seviyelerinin bile üzerine çıkmak üzere.

Bitcoin Aramaları Arttı

Bitcoin fiyatının 20.000 dolara çok yaklaştığı 2017 yılı aynı zamanda lider kripto para biriminin en çok tanındığı yıl oldu. Arcane Research tarafından aktarılan bilgilere göre ise Twitter üzerindeki Bitcoin popülerliği son 7 gün içerisinde inanılmaz bir artış yaşadı ve 2017 yılındaki seviyelerin geçilmesine çok az kaldı.

Bitcoin’in Twitter üzerindeki popülerliğinin direkt olarak fiyat ile ilgili olduğu grafikten anlaşılabilmekte. 2017 yılında kırılan rekor sonrasında çok sert çakılan BTC, Twitter üzerindeki etkinlik oranını da kademeli bir şekilde aşağıya çekti. Bunun devamında 2019 yılında hareketlenen ve 14.000 doları gören Bitcoin fiyatı, Twitter üzerinde yine popüler oldu.

Google Trends, BTC Yükselişine Hala Yer Olduğunu Gösteriyor

Google Trends verilerinin ise Twitter’daki verilere rağmen hala 2017 yılındaki ilginin çok altında olunduğuna işaret ettiği görülüyor. Bitcoin küresel çapta hala 2017 yılındaki tanınırlığına ve ilgiye ulaşamamış olsa da Twitter gibi platformlarda rekora bir hayli yaklaştı.

Kısa süre önce kripto para ödemeleri desteği sunan PayPal ise Bitcoin’e olan ilginin günden güne arttığını açıkladı. PayPal, tek bir günde 240 milyon dolarlık Bitcoin ticari hacmine ulaşarak kısa sürede iki katlık bir artış yakaladı. Aralık 2020 tarihinde 100 milyon dolarlık günlük Bitcoin ticari hacmi ile sektöre giriş yapan PayPal an itibarıyla 250 milyon dolarlık hacmin bile üzerine çıktı.

PayPal Yeni BTC Hacim Rekoru Kırdı

Twitter ve PayPal verileri ise sadece kurumsal yatırımcının değil aynı zamanda bireysel yatırımcının da BTC’ye ilgi gösterdiğini kanıtlıyor. Kripto para borsalarındaki BTC rezervlerinin devamlı azalması ise sektörün oldukça ilginç bir durumun içerisinde olduğunu gösteriyor.

Her geçen gün daha fazla yatırımcı BTC ve kripto para alım satımı yaparken insanların özellikle BTC’lerini borsalara bırakmayıp cüzdanlarına çektiği görülüyor. Bu durum her geçen gün daha fazla kişinin uzun vadeli BTC yatırımı yapmak istediğini ortaya koymakta. BTC fiyatının uzun vadede hep kazandırması ise bunun en temel sebebi.

Facebook Comments