Wednesday, December 1st, 2021

Ünlü Analistten 5 Mayıs Uyarısı ve “3 Altcoin’e Dikkat” Açıklaması!

Kripto para piyasasının yaşadığı düzeltme tüm şiddeti ile devam etse de popüler bir analist özellikle mayıs ayının başlarında durumun değişebileceğine dikkat çekti.

Bitcoin Düşse de Mayıs Ayı Yükselişi Getirebilir

Bitcoin (BTC) neredeyse 3 günde %20’ye yakın düşüş yaşarken kripto para piyasanın toplam değeri 2 trilyon doların, Bitcoin’in toplam değeri ise 1 trilyon doların altına çekildi. Buna rağmen özellikle Ethereum (ETH) fiyatının tutunmaya devam ettiği görülmekte.

Ethereum fiyatının tutunmaya devam etmesinin ve çok sert bir düşüş yaşamamasının sebebi ise hem Uniswap hem de Ethereum altyapısında yaşanan gelişmeler olabilir. Ethereum ağındaki blok boyutlarının büyütülmesi ile beraber işlem ücretlerinde ufak da olsa bir ucuzlama yaşandı ve bu durum ağı direkt olarak olumlu etkiledi.

Uniswap V3 İle Dikkat Edilecek 3 Altcoin

Ethereum ağının en büyük merkezsiz kripto para borsası Uniswap ise büyük güncellemesi olan v3’e geçmek için geri sayıma başladı. Uniswap V3, 5 Mayıs 2021 tarihinde hayata geçirilecek ve popüler analist Tyler Swope bunun hakkında bir açıklamada bulundu. Swope, Uniswap V3’ün piyasaya giriş yapmasından olumlu etkilenebilecek 3 altcoin’i takipçileri ile paylaştı.

uniswap

Kripto para analisti Swope, Uniswap V3 güncellemesi ile ciddi bir hareketlilik yaşayabilecek ilk kripto paranın xToken (XTK) olduğunu belirtti. Ethereum tabanlı proje, xU3LP isimli yeni ürününü ve likidite sağlayıcısını Uniswap’in son versiyonu ile hayata geçirmeyi planlıyor.

XTK ekibi tarafından yayınlanan gönderide Uniswap V3 likiditesi ile beraber projenin önemli bir seviyeye geleceği ve mayıs ayında büyük değişimlerin yaşanacağı vurgulandı. Uniswap kurucusu Hayden Adams da bu gönderiyi Twitter’da tekrar paylaştı.

Visor Finance ve Gelato, Hareketlenebilecek mi?

Analist, radarına aldığı bir diğer kripto paranın ise Visor Finance (VISR) olduğunu belirtti. VISR, Uniswap V3’ün bütün likidite sağlayıcılarına sunacağı çözüme katkı sunan projelerden birisi. Buna ek olarak Visor Finance’in direkt olarak Uniswap V3 ekibi ile beraber çalışan geliştiricilere sahip olması da projenin çektiği ilgiyi arttırabilir.

Swope’un incelediği üçüncü kripto para biriminin ise Gelato olduğu görülüyor. Gelato Network’ün ikinci versiyonu da direkt olarak Uniswap V3 ile çalışmaya yönelik geliştirildi ve bunun NFT desteğine de sahip olması bekleniyor. Analist, Gelato’nun tokeninin de bu yılın ikinci çeyreği bitmeden piyasaya sürülmesini bekliyor.

Facebook Comments