Wednesday, December 1st, 2021

Vebitcoin nedir? Vebitcoin hakkında merak edilenler

Thodex’in ardından kripto para borsası Vebitcoin de faaliyetlerini sonlandırdı. Borsanın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.” denildi.

Vebitcoin nedir, ne zaman kuruldu?

Kepenk indiren Vebitcoin nedir? Vebitcoin, 2017 yılında faaliyete geçen kripto para borsasıdır. Merkezi Muğla’da olan Vebitcoin’in kullanıcısı sayısının en az 100 bin olduğu tahmin ediliyor. Borsa, İlker Baş tarafından kuruldu ve Baş, platformun CEO’luğunu da yapıyordu. Vebitcoin üzerinde CoinMarketCap’in verilerine göre, 20 farklı kripto para listeleniyordu. Yine CoinMarketCap’e bildirilen hacim verileri, borsada son 24 saatte 61 milyon dolarlık alım satım gerçekleştirildiğini gösteriyor.

Platform, Vebitcoin Teknoloji Danışmanlık ve Dış Ticaret A. Ş. adıyla kuruldu ve bu isimle faaliyet yürüttü. Borsa ilk olarak Türk Lirası / Bitcoin işlemleriyle başladı. Şirket tarafından verilen bilgiye göre ise ödenmiş sermayesi 1 milyon TL’ydi.

Vebitcoin, son günlerde kullanıcı şikayetleriyle gündeme geliyordu. Borsanın kullanıcıları, para çekme işlemlerinin yerine getirilmediğinden yakınıyorlardı.

The post Vebitcoin nedir? Vebitcoin hakkında merak edilenler appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments