Sunday, November 28th, 2021

Video oyun endüstrisi ilk Oscar’ını kazandı

Oculus VR oyunu Medal of Honor: Above and Beyond‘da yer alan ve bir kısa film olan Colette, bu yılki En İyi Belgesel dalında Oscar Akademi Ödülü kazandı.

Oculus Studios ve Electronic Arts’ın Respawn Entertainment tarafından sunulan, daha sonra The Guardian tarafından satın alınan oyun, video oyun endüstrisi projesine ilk kez Oscar kazandırmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

2021 Oscar Ödülleri sonuçlandı: İşte kazananlar!

Oyuna olan ilginin artması bekleniyor

Anthony Giacchino‘nun yönettiği Colette; İkinci Dünya Savaşı’nın sonundan bu yana ilk kez kardeşinin öldürüldüğü bir köle çalışma kampını ziyaret etmek için Almanya’ya dönen ve Fransız Direnişinden kurtulan Colette, Marin-Catherine’i canlandırıyor.

Belgesel, ister Oculus TV uygulamasında ister başka bir yerde izleyin, geleneksel 2D formatında sunuluyor.

Oculus Studios yapım müdürü Mike Doran ödül ile ilgili yaptığı açıklamada, “Buradaki gerçek kahraman, hikayesini bütünlük ve güçle paylaşan Colette’in kendisidir. Filmde gördüğümüz gibi direniş cesaret ister. Ancak kişinin geçmişiyle yüzleşmesi daha da fazlasını alabilir. Bu hac ziyaretini gelecek nesiller için korumamıza izin vermek, gerçek bir cesaret ve güven eylemiydi. Umarız bu ödül ve filmin kapsamı, Colette’in dediği gibi, Jean-Pierre’in anısının yanı sıra direnen herkesin, Dora’nın Gece ve Sisi’nde artık kaybolmayacağı anlamına gelir.”

Aday gösterilmek gerçekten bir onur ve kazanmak için inanılmaz bir an. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin bu takdirinden ötürü alçakgönüllüyüz ve tüm aday arkadaşlarımıza içten tebriklerimizi sunmak istiyoruz. Yanınızda olmak bir ayrıcalık.”

Medal of Honor: Above and Beyond, büyük sistem gereksinimlerini ve 170 GB kurulum boyutunu vurgulayan pek çok inceleme ile bir video oyunu olarak iyi karşılanmadı. Ancak artık bu filmlerden biri Oscar kazandığına göre, proje öncekinden daha fazla olumlu ilgi görebilir.

The post Video oyun endüstrisi ilk Oscar’ını kazandı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments