Sunday, November 28th, 2021

Warzone yönetmeni, hileler hakkında konuştu

Geçtiğimiz yıl çıkış yapan ücretsiz çok oyunculu oyun Call of Duty: Warzone, geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Geniş oyuncu kitlelerine hitap eden oyunlar için hileler kaçınılmaz bir sorun olmuştur. Warzone oyuncuları bundan en çok şikayetçi olan kitlelerden biri. Oyunun kreatif yönetmeni verdiği röportajda hileler hakkında konuştu.

The Witcher oyunundan erken erişim sürprizi

Call of Duty: Warzone yönetmeni: Hileler bazı işlerimi mahvetti

Oyunu adil şekilde oynayanlar doğal olarak hilelerden nefret ediyor. Fakat ücretsiz bir oyunda hileleri önlemek pek kolay değil. Zira bir oyuncu hile yaptığı için yasaklansa dahi kolaylıkla yeni bir hesap oluşturabilir. Oyunun kreatif yönetmeni Amos Hodge verdiği röportajda yaptığı en iyi işlerin bazılarını hilecilerin mahvettiğini söyledi.

call of duty: warzone

Hodge ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Kimse hilecilerden bizden daha çok nefret etmez. Bu içeriği oyuncular için yapıyoruz ve bunun oyununuzu mahvetmesine üzülürken, hayatımda yaptığım en iyi işlerden bazılarını mahvettiği için üzgünüm. Bu içeriği oyuncular için yaptım ve ekibin etrafındaki herkesin böyle hissettiğini biliyorum.

Bu içeriğe kalbimizi koyduk ve şu an 100 milyon oyuncumuz var. Oyun çıkalı bir yıl oldu, bu çok büyük bir aşama ve en iyi işlerden bazılarını hilecilerin gelip mahvetmesi canımızı çok sıkıyor.”

Call of Duty: Warzone zaman zaman büyük ban dalgalarıyla hilecilerin gözünü korkutuyor. Oyun çıkalı yalnızca bir sene olduğu için mükemmel bir hile koruma sistemi göremiyoruz. Oyunda hilelerin azaltılması gerekiyorsa CSGO’daki VacNet gibi derin öğrenmeye dayalı bir hile koruma sistemi geliştirilmeli.

call of duty: warzone

Zira artık sadece arka plandaki uygulamaları tarayan hile korumaları pek işe yaramıyor. Hile programcıları bu tür sistemlere karşı duvar örebiliyor. Bu yöntemden sonra en güveniliri olan CSGO’daki overwatch gibi müfettiş oyuncu sistemi de oyuna eklenebilir.

Oyunun mevcut hile koruma sistemi Şubat ayında 60.000, Mart ayında ise 30.000 kişiyi banladı. Oyundan hile nedeniyle banlananların sayısı ise 475.000’i geçti. 

Rekabetçi oyunlarda adil bir oynanışın sağlanması için oyun geliştiricileri seferber olmaya devam ediyor. Bakalım ilerleyen zamanda ne tür çözümler göreceğiz.

The post Warzone yönetmeni, hileler hakkında konuştu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments