Tuesday, November 30th, 2021

Watch Dogs Legion tutkunlarına kötü haber

Ubisoft tarafından geliştirilen açık dünya oyunu Watch Dogs: Legion için oyuncuları üzecek bir haber duyuruldu. Ubisoft Nisan ayında yayınlanması planlanan 4.0 güncellemesinin bazı sorunlarla karşılaşmasından dolayı ertelendiğini bildirdi.

Oyun 2021 yılının Ekim ayında yüksek puanlı incelemeler alarak piyasaya çıktı. Yüksek puanlara rağmen yer alan hatalardan dolayı oyuncu düzeyinde popülerliğini ileri bir seviyeye taşıyamadı.

Watch Dogs: Legion sınırlı süreyle ücretsiz olacak

Güncellemenin tarihi belli oldu

Ubisoft oyun içindeki sorunların iletilmesi için bir destek sistemi kullandı. İletilen bu hataları dikkate alan ekip, 4.0 güncellemesini genel oyun iyileştirmelerini de içerecek şekilde ayarladı. Ancak bu yamayı çeşitli sebeplerden dolayı ertelemek durumunda kaldı.

Watch Dogs‘un resmi Twitter hesabındaki gönderiye göre, yeni güncelleme 4 Mayıs 2021‘de gelecek. Bu başlangıçta planlanan Nisan tarihinden çok da ileri bir zaman değil.

Watch Dogs Legion 4.0 güncellemesi
Oyunun güncellemesinin ileri bir tarihe alınması oyunculara bu görsel ile duyuruldu.

Bununla beraber ileri bir tarihe alınan güncellemenin yanı sıra Watch Dogs: Legion Multiplayer‘ın PC sürümü de ertelendi. Konsol tarafında da yer alan bu ertelenmeler Ubisoft cephesinde işlerin pek yolunda gitmediğine işaret ediyor.

Watch Dogs Legion’a FPS yükseltme seçeneği geliyor

Öte yandan sorunları en aza indirmeyi isteyen Ubisoft güncellemelerin yanı sıra oyuna bir özellik daha getirmeyi planlıyor. Konsollara gelecek FPS (saniyedeki kare sayısı) yükseltme seçeneği ile oyunu akıcı bir şekilde oynayabileceksiniz.

Reddit’te gerçekleşen oturumda oyunun yapımcısı Lathieeshe Thillainathan, PlayStation 5 ve Xbox Series XSeries S konsollarında oyunu daha akıcı ve stabil oynamak için FPS seçeneği eklemek istediğini açıkladı.

Watch Dogs Legion 4.0 güncellemesi

Yeni nesil konsollar için 60 FPS seçeneğinin gelmesi oyun performansını daha da arttıracak. Takılma ve donma olmadan sabit kare hızı alarak oyunu tamamlayabileceksiniz.

Yeni özelliğin ne zaman geleceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Mayıs ayında gelecek 4.0 yaması içerisinde de kare hızı yükseltmesi yer almıyor. Bu yüzden oyuncuların FPS seçeneği ayarı için uzun bir süre beklemeleri gerekiyor.

Watch Dogs Legion PC, PS4, PS5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X – S’te oynanabilir.

The post Watch Dogs Legion tutkunlarına kötü haber appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments