Wednesday, December 1st, 2021

XRP Fiyatının Hareketliliğine, Balinalar ve Borsaların Yüklü XRP İşlemleri Eşlik Ediyor

Ethereum (ETH) son 24 saat içerisinde %5’lik yükseliş elde ederek tüm zamanların rekorunu kırsa da top 10 içerisinde başka bir kripto paranın bunu gölgede bıraktığı görülüyor.

XRP, Top 10’a Damga Vurdu

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, %13’lük yükseliş ile en büyük 10 kripto para birimi arasında en yeşil kripto para olmayı başardı. XRP’nin bu yükselişi devam ederken borsalardaki XRP hareketliliğinin de son hız devam ettiği gözlerden kaçmadı.

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere bakıldığında özellikle bilinmeyen cüzdanlardan Huobi ve Binance gibi kripto para borsalarına yüklü XRP gönderim işlemlerinin gerçekleştirildiği görülüyor. Whale Alert’ın detaylı araştırmasına bakıldığında ise bu cüzdanların Ripple’a ait olduğu görülmekte. Fonların gönderildiği cüzdan Ripple’ın RL18-VN cüzdanı olarak bilinmekte.

Ripple ve Huobi Bağlantısı

Ripple, benzer miktarda XRP’yi geçtiğimiz hafta da üst üste birkaç gün boyunca Huobi’ye göndermişti. Ripple bu transfer ile ciddi anlamda şüphe çekse de konu hakkında bir açıklama yapmadı. Çin merkezli en büyük kripto para borsalarından Huobi’nin ise bu transferler ile anılıyor olması aslında Ripple’ın Asya politikası ile ilgili olabilir.

Ripple son dönemde ABD dışındaki pazarlara yönelmeye başladı ve Güneydoğu Asya da öncelikli bölgeler arasında yer almakta. Huobi’nin de söz konusu bölgede en büyük borsalardan birisi olduğu bilinmekte ve kullanıcıların talepleri karşılığında daha fazla XRP gerekmiş olabilir.

BtcTürk de XRP Gönderiyor

Öte yandan Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından BtcTurk tarafından da bilinmeyen bir cüzdana 44 milyon adet yani yaklaşık 52 milyon dolarlık XRP gönderildiği görülüyor. BtcTurk tarafından resmi açıklama yapılmasa da Onur Gözüpek konu hakkında yaptığı açıklamada bunun borsanın cüzdanları arası transfer olduğunu vurguladı.

BtcTürk’ün Whale Alert tarafından takibe alınması ise borsanın son dönemde elde ettiği büyümeyi ve popülerliği ortaya koyuyor olabilir. XRP ise borsalar arasında yaşanan hareketlilik sürerken 1,40 dolardan işlem görmekte. XRP fiyatının daha önceki haftalarda 1,90 doların üzerine kadar çıktığı bilinmekte. XRP için yatırımcıların asıl beklentisi ve hedefi ise fiyatın 3,30 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırması.

Facebook Comments