Wednesday, December 8th, 2021

XRP Teknik Analizi: XRP Grafiklerinde Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 64.864 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından kripto para piyasası önemli bir düzeltme döneminden geçiyor. Bu dönemde BTC 50.000 dolar seviyesinin altına düştü ve tüm piyasa kızıla boyandı. XRP fiyatı 14 Nisan tarihinde 1.95 dolara yükselmesinin ardından tüm piyasa ile birlikte geriledi. 1 dolar sınırına dayanan XRP kritik bir destek seviyesine geri çekildi. Mevcut piyasanın toparlanma evresinde olduğu da göz önüne alınarak XRP’nin konsolidasyon dönemi uzayabilir.

XRP Grafik Verileri

12 saatlik grafik verilerine göre yukarı yönlü bir kırılmanın muhtemel olduğu görülüyor. Bununla birlikte XRP fiyatı 1.04 dolar ila 1.18 dolar arasında bir kanalda işlem görüyor. XRP boğaları 1.18 doları iki kez denedi ancak başarısız oldu. Bu bağlamda popüler kripto para konsolidasyon dönemi evresinden çıkamadı. Bunun yanı sıra popüler kripto para XRP, haberimizin hazırlandığı sırada 1.08 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Öte yandan teknik analiz verileri düşüş trendini işaret ediyor. MACD satış baskısının hakim olduğu bir eğilim gösteriyor. RSI geçtiğimiz ayların en düşük seviyesini gördü. OBV indikatörü, yüksek bir fiyat aralığındayken boğaların bu kanalı koruması büyük önem arz ediyor. Bir başka önemli veri ise işlem hacimleri. Önümüzdeki seanslarda işlem hacimlerindeki olası bir azalma XRP için düşüş rallisine neden olabilir. Öte yandan uzman isimler XRP fiyatının 0.80 dolar altına inme senaryosunu tehlike çanlarının çalması olarak yorumluyor.

Sonuç

Sonuç olarak, popüler kripto para XRP önümüzdeki birkaç gün boyuna 1.18 doların altında konsolide olabilir. Ancak momentumda yakalanan bir artış XRP’ye büyük avantaj sağlayabilir. Piyasa volatilitesinin oldukça yüksek olması, XRP fiyatının yönünü tayin etmeyi oldukça güç hale getiriyor.

Facebook Comments