Tuesday, December 7th, 2021

YouTube kanal resmi ve ismini değiştirmek kolaylaştı

Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım platformu YouTube, milyonlarca içerik üreticiye ev sahipliği yapıyor. Üreticiler burada kendi videolarını paylaşırken, kanallarını da istedikleri gibi özelleştirebiliyorlar. Kanal sahiplerinin işini kolaylaştırmak isteyen YouTube, bilgileri değiştirme sürecini basitleştiren bir güncellemeye imza attı.

Bu zamana kadar Google hesabı ile YouTube kanal ismi ve resmi birbirine bağımlıydı. İki hesaptaki bilgiler ayrı ayrı değiştirilemiyordu. Yeni güncelleme, bu zorunluluğu ortadan kaldırdı.

YouTube’daki video kalite ayarlarında yeni dönem

Kanal resmi ve ismi YouTube uygulamasından değiştirilebilecek 

Bu zamana kadar YouTube kanal ismi ve profil resmi değiştirmek istiyorsanız Google hesabınızdan yapmanız gerekiyordu. Yani aynı anda her ikisinin de bilgileri değişiyordu. Öte yandan Google hesabının bilgilerini değiştirmek de ayrıca karın ağrısı yaratan bir süreç. İçerik üreticileri zora sokan bu problem, YouTube’un yeni sürümüyle çözüme kavuştu.

YouTube’un Android ve iOS uygulamasına yeni kanal düzenleme seçenekleri eklendi. Bunlar arasında isim ve fotoğraf değiştirme özellikleri bulunuyor. Bu ayarlara erişim sağlayan kanal sahipleri artık direkt YouTube mobil uygulamasından kanal resmi ve ismini değiştirebilecekler. Buradan değiştirdiğiniz bilgiler, Google hesabınızı hiçbir şekilde etkilemeyecek. Sadece kanalınıza özgü olacak.

youtube kanal resmi
YouTube uygulamasına yeni düzenleme seçenekleri eklendi

Aşağıda belirtilen adımları takip ederek YouTube’un yeni ayarlarına ulaşabilirsiniz:

– YouTube uygulamasını açın.
– Sağ üst köşedeki profil resmine tıklayın.
– Kanalınız bölümüne girin.
– Kanalı Düzenle butonuna basın.

Açılan sayfa, YouTube’un yeni seçeneklerini önünüze getirecek. Hangi bilgiyi düzenlemek istiyorsanız ona bir defa dokunmanız gerekiyor. Düzenleme bölümü karşınıza geliyor ve isteğinizi gerçekleştirdikten sonra kaydetmeniz yeterli oluyor.

İsim değişikliği yaptıktan sonra, kanalınızın özel URL’si bundan etkilenmiyor. Ayrıca güncellemelerin kanalınıza ve abonelerinize yansımasının birkaç dakika sürebileceğini de belirtmekte fayda var.

Doğrulanmış hesabı olanlar dikkat etmeli

Eğer hesabınızda doğrulama rozeti varsa kanalınızın adını değiştirmeden önce bir kez daha düşünmenizde yarar var. Engadget’in haberine göre, isim değişikliği yapmak doğrulama rozetinin kanaldan silinmesine neden oluyor. İçerik üreticinin onu yeniden alabilmek için YouTube’a başvuru yapması gerekiyor.

The post YouTube kanal resmi ve ismini değiştirmek kolaylaştı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments