Sunday, April 21st, 2024

%20 Artan Cardano (ADA) Bu Haber İle Daha Fazla Yükselebilir!

Kripto para birimleri haftaya yükseliş ile devam ediyor ve piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde Cardano’nun %20’nin üzerindeki artışla en iyi performansı sergilediği görülüyor. Bunun yanında ADA kurucusunun yaptığı bir açıklama da kripto para biriminde artışın devam edebileceğinin sinyali olarak değerlendiriliyor.

Cardano’nun Göz Kamaştıran Performansı

Piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para konumunda yer alan ADA, yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,76 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %20 artış yaşayan ADA’nın bir hafta içinde de %33 arttığı görülüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre artışın devam etmesi halinde şu an için 1,78 dolar bandı direnç olarak görülüyor. Bunun yanında ADA’nın 2 dolarlık psikolojik seviyeyi kırması yeni bir rekor denemesi yapılmasını sağlayabilir. Cardano 16 Mayıs’ta 2,46 dolar ile en yüksek seviyeyi görmüştü. Dolayısıyla ADA’da yeni bir rekor denemesinin yapılması fiyatın 2,50 dolarlık seviyelere çıkmasını sağlayabilir.

Bu Duyuru ADA Fiyatını Nasıl Etkiler?

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun merakla beklenen akıllı sözleşme lansman tarihinin bu Cuma açıklanacağını duyurdu. Hoskinson konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ortaklar ve diğer insanlarla çok sayıda görüşme yaptık ve görünüşe göre Cuma günü tarihi duyurmak için açıklamalar yapacağız.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Hoskinson yaptığı açıklamalarda, tarihin çok yakın olduğunu da dile getirdi.  Cardano kısa süre önce Alonzo’nun piyasaya sürülmesinin “Purple” aşamasına girdi ve şu anda hard fork’un ana ağ lansmanından önce son rötuşları yapılma sürecinde bulunuyor.

Alonzo hard fork’u ile birlikte analistler ADA fiyatında daha büyük artışların yaşanabileceğini dile getiriyor.

Facebook Comments