Tuesday, November 28th, 2023

23 Kripto Para Biriminin Başına Talih Kuşu Konabilir!

Kripto para piyasası bu haftanın başlangıcından beri tam anlamıyla kan ağlıyor. Bitcoin (BTC) fiyatının 58.000 dolar bandından 30.000 dolar bandına kadar gerilemesi, altcoinlerin zararının ise çok daha fazla olmasına yol açtı.

DeFi Projeleri Sert Düşse de Umut Sürüyor

Özellikle DeFi sektöründeki rekabet ve yatırımcıların paniği, birçok DeFi projesinin sert düşmesine neden oldu. Aslında bunda birçok DeFi odaklı kripto para biriminin son dönemde 10x’e yakın yükseliş yapmasının da etkisi bulunuyor.

Bitcoin’in geleneksel düzeltmelerinden sonra ise özellikle “blue chip” olarak adlandırılan temel DeFi projelerinin hiç olmadığı kadar güçlü tepki vererek rekor kırdıkları görülmüştü. Şimdi ise çoğunluğunu DeFi projelerinin oluşturduğu bir dizi altcoinin başına tam anlamıyla talih kuşu konabilir.

Grayscale, 23 Kripto Parayı İncelemeye Başladı

Grayscale tarafından yayınlanan yeni bir gönderide, tam olarak 23 kripto para biriminin kurumsal yatırımcılara sunulmak üzere incelemeye alındığı belirtildi. Grayscale, bu 23 kripto para biriminin hepsini listeleyeceğine dair net bir açıklama yapmasa da inceleme sonucunda yatırımcıların ilgisine göre ciddi adımlar atabilir.

Aslında Grayscale’in başta Chainlink olmak üzere birçok altcoin ile ilgili başvurular yaptığı gözden kaçmadı. Grayscale’in böyle bir açıklama yapması bekleniyordu ve beklenen fazlasıyla gerçekleşti. Milyarlarca dolarlık yatırımı yöneten ve kurumsal yatırımcılar için geçiş kapısı rolü üstlenen Grayscale önümüzdeki günlerde birçok altcoinin yatırımcısına müjde verebilir.

Başına Talih Kuşu Konabilecek Altcoinler

Grayscale tarafından yayınlanan açıklamada desteklenme ihtimaline sahip altcoinlerin Aave (AAVE)Basic Attention Token (BAT), Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Compound (COMP), Cosmos (ATOM), Decentraland (MANA), EOS (EOS), Filecoin (FIL), Flow (Dapper Labs) (FLOW), Livepeer (LPT), MakerDao (MKR), Monero (XMR), Numeraire (NMR), Polkadot (DOT), Reserve Rights (RSR), Stacks (STX), Sushiswap (SUSHI), Synthetix (SNX), Tezos (XTZ), The Graph (GRT), Uniswap (UNI) ve Yearn Finance (YFI) olduğu belirtildi.

Bunlar arasında ise uzmanlara göre DOT, ATOM, EOS, ADA, NMR, XTZ, UNI ve YFI şansı en yüksek olan kripto paralar olarak görülmekte. Özellikle top 10 içerisinde yer alan ADA ve DOT’un, kurumsal yatırımcıların ilgisine, kurumsal yatırımcıların ise bunların yükselişine ihtiyaç duyduğu neredeyse kesin.

Ethereum’un yaşadığı sorunların ADA ve DOT’a yaraması iki projenin de kısa sürede top 5 içerisine girmesini sağladı.

Facebook Comments