Tuesday, November 28th, 2023

23 Nisan Google’da doodle oldu

Google 23 Nisan için özel doodle hazırladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için özel görsel hazırlayan dünya devi, dünya genelinde de özel günlerde doodle içerikleri hazırlıyor.

Daha önceden de Türkiye için birçok doodle hazırlanmıştı. Milli ve dini bayramlar, sanatçılar, özel gün ve haftalar için Türk kullanıcılarına özel içerik çıkan Google, bu yıl için aşağıdaki tasarımı tercih etti.

Google’dan ‘Dünya Kadınlar Günü’ne özel doodle

Google 23 Nisan’a özel doodle hazırladı

Bir gelenek haline gelen doodle etkinliği için Google bu sene de ana sayfasını değiştirdi. Normalde arama kutusunun üstünde Google, her harfli farklı renk olacak şekilde yazıyordu. Ancak dünyaya örnek olan bu bayramda Google 23 Nisan ruhuna uygun bir doodle hazırladı.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/04/23-nisan-googleda-doodle-oldu.jpg
Google 23 Nisan’ı her sene olduğu gibi bu sene de es geçmedi

Google, tarihte önemli yeri olan olayları ve insanları hazırladığı Doodle’lar vasıtasıyla hatırlatıyor. Zaman zaman karşımıza çıkan bu özellikte hem Türkiye’den hem dünyadan ünlü isimler görüyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yılını kutladığımız bugün, ilk olarak 23 Nisan 1921’de kutlanmıştı. Bu özel günün ismi ilk olarak “23 Nisan Milli Bayramı” olarak isimlendirilmişti. 1935’te ise “Hakimiyet-i Milliye Bayramı” ve 1981’de “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak isimlendirilmişti. 1927 tarihinde ise Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk‘ün kararıyla dünya çocuklarına hediye edilmişti.

  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.

The post 23 Nisan Google’da doodle oldu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments