Sunday, October 17th, 2021

3 Ayda Kripto Para Piyasasına Giriş Yapan Fon Miktarında Rekor Kırıldı!

Elde edilen son verilere göre Yönetim Altındaki Varlıklarda (AUM) 1 milyar dolar ya da daha fazla değerde olan beş kripto yatırım ürünü sağlayıcısı ile sektör, 2021 yılının ilk çeyreğinde, tek bir çeyrekte en büyük miktarda girişi gördü.

Kripto Paralarda Bir Rekor Daha Kırıldı

2021 yılının ilk çeyreğinin bitmesine çok az kaldı ve CoinShares’ten gelen bir rapora göre, kripto para birimlerine giriş yapan fonlar 4,2 milyar doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı. İlginç bir şekilde Ethereum (ETH) son haftalarda toplam girişlerin yaklaşık %50’sini topladığı için yatırımcılar arasında popülaritesini hızla artırdı.

Kurumsal yatırımcılarının ve büyük şirketlerın de artık Bitcoin ve kripto para birimi yatırım yaptığı ve yoğun bir ilgi gösterdiği bir sır değil. MassMutual, MicroStrategy, One Asser River Management ve Tesla gibi isimlerin girişi, BTC’nin önde gelen finans isimleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

Dijital varlık yatırım yöneticisi CoinShares tarafından sağlanan veriler de bu anlatıyı destekliyor. Kripto para birimi alanındaki girişleri araştıran yakın tarihli bir raporda firma, yatırımcıların 2020’nin son çeyreğinde dijital varlıklara toplamda 3,9 milyar dolar ayırdıklarını söyledi.

Bu kendi başına bir rekor olsa da 2021’in ilk çeyreği hala devem ediyor bu ilk çeyrek bitmeden rekor kırılmış durumda. Mart ayının ortasında 242 milyon dolarlık girişle yaşanan bir başka olumlu haftadan sonra kripto para varlıklarına tahsis edilen toplam miktar şu anda yalnızca yeni yılın ilk üç ayında 4,2 milyar doları aştı.

Yönetim Altındaki Varlıklar

CoinShares’in makalesi ayrıca AUM’da en az 1 milyar dolar değerinde kripto para bulunan dijital varlık ürünü sağlayıcılarının sayısının beşe yükseldiğini belirtti.

2013 yılında kurulan Grayscale AUM’unu yılın başından bu yana 2 kattan fazla artırarak 45 milyar üzerine çıkarması ile başı çekiyor. Şirketin 2019’un sonunda sadece 2 milyar doları vardı. Bu da yaklaşık 15 ayda 22 kat artış anlamına geliyor.

Facebook Comments