Saturday, April 20th, 2024

600 milyon dolarlık kripto para çalan hacker, tamamını iade etti

Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu Poly Network’ü hack’leyerek 611 milyon dolar değerinde kripto para çalan hacker, çaldığı kripto paraların neredeyse tamamını iade etti.

Poly Network, Salı günü hedef alınmıştı. Ertesi gün saldırgan, çaldığı kripto paraları iade etmeye başladı. Dünden bugüne kadar devam eden iadeler sonucunda çalınan tüm kripto paralar geri kazanılmış oldu.

İade edilmemiş olan yalnızca 23 milyon USDT’lik bir miktar kaldı ve bu da zaten Tether tarafından dondurulmuştu. Dolayısıyla, Tether’in izni olmaksızın saldırganın bu parayı hareket ettirmesi mümkün değil.

Çalınan 611 milyon dolarlık kripto para ile saldırı, DeFi tarihinde şimdiye kadarki en büyük saldırı olarak kayda geçti. Blok zinciri güvenlik şirketi Slowmist ise hacker’ın kimlik bilgilerini tespit ettiğini iddia etmişti. Slowmist, saldırganın az bilinen bir Çin borsasını kullandığını ve kullanıcının ayak izlerine buradan ulaşıldığını bildirmişti.

The post 600 milyon dolarlık kripto para çalan hacker, tamamını iade etti appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments