Saturday, February 24th, 2024

Aavegotchi Coin Nasıl Alınır?

Aavegotchi, Aave ekibi tarafından piyasaya sürülen bir NFT projesidir. DeFi yani merkezsiz finans ile NFT alanının eşsiz özelliklerini bir araya getiren Aavegotchi, kısa sürede önemli bir başarı elde etti ve Binance tarafından bile listelendi. Binance’in piyasaya çıktıktan kısa süre sonra listelediği Aavegotchi Coin, birçok özelliği ile diğer projelerden ayrılmakta. Peki GHST Coin tam olarak nedir ve hangi yönleriyle diğerlerinden ayrılıyor?

Aavegotchi (GHST) Nedir?

DeFi ekibi Aave tarafından piyasaya sürülen GHST Coin, toplam piyasa değeri açısından 535. sırada yer alıyor. Aavegotchi Coin direkt olarak Aave protokolü üzerinden çalışmakta. Aslında ağda Aavegotchi isimli nesneler bulunuyor ve bunların DeFi teminatı olarak kullanılabilen, aynı zamanda staking ödülü de sunan oyun avatarları olarak biliniyor.

Crypto Kitties projesine benzer olan Aavegotchi, NFT sektörünün patlama yapması ile beraber ise bunun üzerine çıktı. Coder Dan ve Jesse Johnson tarafından hayata geçirilen Aavegotchi projesi hem oyun içi kullanılabilen hem de DeFi üzerinde teminat olarak öne sürülebilen varlıkları sunması ile ön plana çıkıyor. DeFi kullanıcıları Gotchi protokolü ile etkileşime girmek için aToken olarak bilinen aLINK veya aUSDC gibi kripto paraları seçmek zorunda. Kullanıcılar staking ödülü olarak hem oyunu oynadıkça hem de daha fazla etkileşime girdikçe GHST kazanabilmekte.

Oyunun kurucusu daha fazla staking yapan kullanıcıların çok daha değerli “oyun sonu eşyalar” da kazanabileceğini vurgulayarak dikkat çekmişti.

GHST Coin Nereden Alınır?

GHST Coin birçok DeFi uygulaması üzerinden alınıp satılabiliyor olsa da rekor kıran işlem ücretleri ve platformların güvensizliği, kullanıcıları farklı bir tarafa itiyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in GHST Coin listelemesi aslında kullanıcılara birçok açıdan avantaj sağlamakta. GHST sahibi kullanıcılar bununla beraber ciddi bir fiyat artışı elde ederken, bunu satın almayanlar ise güvenli bir platform elde etmiş oldu.

Binance‘in İnovasyon Bölgesi isimli alanı üzerinden GHST Coin rahatlıkla alınıp satılabilmekte. Platformun sunduğu yüksek likidite ve ekstra güvenlik ise bunu en çok tercih edilen borsalardan birisi yapmaya yetiyor da artıyor bile.

Facebook Comments