Friday, April 19th, 2024

ABD’li senatörden kripto para kanun taslağına itiraz: Teknolojiyi hala anlamadılar

Demokrat senatör Ron Wyden, büyük tartışmaların yaşandığı “altyapı paketi”nin içindeki kripto paraların vergilendirilmesi konusundaki başlıkla ilgili de eleştirilerde bulundu.

Twitter hesbaından konuyla ilgili olan taslak metni eleştiren Wyden şu ifadeleri kullandı:

“Amerikalıların, kripto paralar vasıtasıyla vergi ödemek istememesi, çözülmesi gereken ciddi bir sorundur. İki partili bu altyapı paketinin içinde olan bu ‘Cumhuriyetçi teklif’, sorunu çözmekten hala çok uzaktır. Bu kurallar internete engel getirmenin yanısıra teknolojinin nasıl çalıştığını hala anlamadan yazılmıştır”

Amerikan medyasındaki haberlerde de, taslak metnin çok geniş bir alanı kapsadığı ve Washington’daki bazı lobi gruplarının da metinde değişiklikler yapılması için baskı yaptığı belirtiliyor.

Kripto paradan 28 milyar dolar gelmesi herefleniyor

Bilindiği üzere, yollar, köprüler, barajlar, demiryolları ve internet altyapısı gibi geliştirmeler için önerilecek trilyon dolarlık altyapı paketinde, kripto para borsalarının da kullanıcıların işlemlerini rapor etmesi talep ediliyor.

ABD devleti bu kanun üzerinden, altyapı paketi için sadece kripto paralardan toplanılacak vergilerle 28 milyar dolar elde etmeyi plânlıyor.

Öte yandan uzmanlar, paketin Senato’dan geçmesinin çok zor olduğunu ve tartışmalarının sert geçmesini beklediklerini belirtiyorlar.

The post ABD’li senatörden kripto para kanun taslağına itiraz: Teknolojiyi hala anlamadılar appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments