Friday, April 19th, 2024

AC Milan İşte O Kripto Para Borsası İle Forma Sponsorluğu Anlaşması Yaptı!

Kripto para borsası BitMEX, kulübün resmi maç formalarının kollarında logosunun reklamını yapmak için Seri A’nın köklü futbol kulübü AC Milan ile ortaklık kurdu. BitMEX, anlaşmanın süresini net bir şekilde açıklamazken, yapılan söylemler sonucu birkaç yıl sürebileceği bildirildi.

Amaç Borsanın Tanınırlığını Arttırmak

Yapılan açıklamaya göre, BitMEX logosu erkek ve kadın futbol takımlarının yanı sıra eSports takımı AQM için de geçerli olacak.

BitMEX CEO’su Alexander Höptner yapmış olduğu açıklamada: “AC Milan ile ortaklığımız, borsamızın marka bilinirliğini artırmaya katkıda bulunurken aynı zamanda kripto anlayışını tüm dünyaya empoze etmeye çalışacaktır. Yaşanan son gelişmeler BitMEX için son derece heyecan verici yeni bir bölümün başlangıcıdır.”

BitMEX, son haftalarda gerçekleşen birkaç büyük kripto-spor ortaklığının izinden gidiyor. FTX, Miami Heat Arena’nın adını FTX Arena olarak değiştirdi, Aynı zamanda profesyonel bir e-spor takımının adını TSM’den TSM FTX olarak değiştirerek ve League of Legends Şampiyona Serisine sponsor olmak için Riot Games ile yedi yıllık bir anlaşma imzalayarak bir harcama çılgınlığı yaşıyor.

Benzer şekilde, Crypto.com, markasını dövüş formalarına koymak için UFC ile ortaklık kurduğunu duyurdu ve ayrıca Formula 1, Ulusal Hokey Ligi takımı Montreal Canadiens ve futbol ligi Lega Serie A ile anlaşmalar yaptı.

Bu İlk Anlaşma Değil

Yapılan bu anlaşma AC Milan klübünün kripto piyasasına ilk girişi değildi. Daha Önce Socios ile yapılan bir anlaşma ile kendi taraftar tokenleri olan ACM’yi piyasaya sürdüler. AC Milan Taraftar Token (ACM), AC Milan taraftarı olan kişilere Socios uygulaması ile hizmetlerini kullanarak kulüp kararları üstünde tokenize bir etki payı veren yardımcı programdır. Token, kullanıcıların özel ödüller, kulüp tanınırlığı ile çok daha fazlası için rekabet etmelerine imkân sağlayan bir üyelik anahtarı görevini üstleniyor.

ACM token sahibi olanlar, AC Milan’ın yayınladığı “taraftar kartı” anketlerinde akıllı sözleşme yolu ile oy kullanılabiliyorlar. Token sahibi olanlar, Socios platformu ile etkileşime girerek (anketlerde oy kullanma, yarışma ile testlerde rekabet edebilme, benzer düşüncede olan kullanıcılar ile bağlantı kurma ya da sohbet etme gibi) ve çeşitli ödüllere sahip olabilirler.

Facebook Comments