Sunday, December 3rd, 2023

Call of Duty’nin toplam satış rakamı açıklandı

İlk oyunu 2003 yılında piyasaya çıkan Call of Duty serisi şimdiye kadar toplamda 17 ana oyunla karşımıza çıktı. Aksiyon ve savaş temalı franchise, Infinity Ward, Treyarch, Gray Matter Interactive, Spark Unlimited, Pi Studios ve Amaze Entertainment gibi çok sayıda firma tarafından geliştirildi.

Modern zamana göre kurgulanmış hikayelerin yanı sıra sıklıkla II. Dünya Savaşı temasını işleyen Call of Duty oyunları kendi türünün en popüler serilerinden biri olarak haline geldi. Yayıncı şirket Activision tüm dünyada çok satan serinin 2003’ten bu yana kaç kişiye ulaştığını açıkladı.

Call of Duty: Warzone 100 milyon oyuncuya ulaştı

Call of Duty serisi toplam kaç sattı?

Activision‘ın açıkladığı rapora göre Call of Duty franchise serisi 17 oyun ile toplamda 400 milyon satış rakamını geçti. Bu onun tüm zamanların en çok satan üçüncü oyun serisi olduğunu gösteriyor. İkinci sırada 495 milyonla Tetris yer alırken; bir numarada ise Nintendo efsanesi Super Mario 680 milyon satış bandını geçti.

Call of Duty serisi

Her yıl ortalama 22 milyondan fazla kopya satan CoD serisi, 2019 yılında serinin en çok satan yapımı Modern Warfare‘ı yayınladı. Bu oyunla şirket 30 milyondan fazla satış yapmayı başardı. Modern Warfare 3 ve Black Ops da 26 milyon bandını geçti.

CoD: Warzone 100 milyon kullanıcıya ulaştı

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen CoD: Warzone heyecan verici Battle Royale deneyimini ücretsiz olarak oyunculara aktardı. Bu hafta Ativision tarafından yapılan açıklamaya göre sevilen oyun 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Şirket oyunculara teşekkürlerini iletti.

Call of Duty: Warzone 3. sezonu ile bugün oyuncu karşısına çıkacak. Oyuncular yeni sezon lansmanıyla birlikte ayrıca anlatı temelli Hunt for Adler isimli sınırlı bir etkinliğe de ulaşabilecek. Organizasyonda görevlerin tamamlanması, silah takıları ve yeni operatör görünümleri gibi ödüller yer alacak. Tüm etkinlik ve güncellemeler toplamda 25 GB dosya boyutuna sahip olacak.

The post Call of Duty’nin toplam satış rakamı açıklandı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments