Sunday, October 17th, 2021

ADA, DOT ve UNI Yatırımcıları İçin Yeni Listeleme Haberi!

Dünyanın en büyük kripto para türev ürün botsalarından olan Bybit, üç kripto para birimi için yeni bir müjde paylaştı. Kurumsal yatırımcılar tarafından sıklıkla kullanılan kripto para borsası, Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Uniswap’i (UNI) üç kripto para işlem çifti ile listelediğini açıkladı.

Bybit, 3 Kripto Para İçin Vadeli İşlemleri Açtı

Kamuoyu  ile paylaşılan basın açıklamasında Singapur merkezli kripto para borsasının özellikle kullanıcılardan gelen talep doğrultusunda bu üç altcoini listelediği belirtildi. Bybit tarafından listelenen kripto para birimleri şu an için USDT işlem çiftine sahip olacak ve hem vadeli hem de süresiz kontratlar için kullanılabilecek.

Kullanıcılar bundan sonra Bybit’in 1 ila 25 kat kaldıraç oranını kullanarak üç farklı kripto para birimi ile vadeli işlem açabilecek. Borsanın aynı zamanda marjin işlem seçeneği de sunduğu biliniyor. Kullanıcılar isterlerse USDT’yi teminat olarak kullanarak marjin avantajından yararlanabilecek.

“Kurumsal Yatırımcıdan Talep Aldık”

Bybit kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou konu hakkında yaptığı açıklamada bu üç kripto para birimine yönelik eşi benzeri olmayan bir talep gördüklerini ifade etti. Bybit’in likidite konusunda diğer borsalara göre çok daha gelişmiş olduğunu belirten CEO, işlemlerin iletilmesi konusunda da bir sorun yaşanmayacağını ifade etti.

Mart 2018’de piyasaya giriş yapan Bybit, şu an için özellikle profesyonel ve kurumsal yatırımcılara hitap ediyor. BitMEX kripto para borsasının yaşadığı sorunlardan sonra bunun yerini almaya başlayan Bybit’in milyarlarca dolarlık ticari hacmi de bunun en büyük kanıtı.

DOT ve UNI Fiyatı Harekete Geçti

Cardano fiyatı bu haber sonrasında %12 düşüş yaşarken Polkadot %3,6, Uniswap ise %1,7 yükseliş elde etti. Aslında ADA fiyatının yaşadığı bu düşüşün temel sebebi birkaç gün önce Coinbase Pro’nun listeleme haberi ve bunun sönen etkisi olarak biliniyor.

Coinbase Pro tarafından listelenen ADA kısa sürede 1 dolardan 1,5 dolara kadar yükselse de listeleme etkisi bittikten sonra böyle bir düzeltmenin yaşanması oldukça normal olarak görülmekte. Öte yandan Bitcoin fiyatının bugünkü yükselişi de altcoinleri baskılıyor olabilir.

Facebook Comments