Saturday, January 28th, 2023

ADA Fiyatı: Cardano’daki Gelişmeler Rekor Beklentilerini Artırıyor!

Çok uzun zamandır en büyük kripto para birimleri denildiğinde akla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) geliyordu. Ancak Cardano (ADA) bu durumu değiştirmeye başlamış gibi görünüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para konumuna yükselen ADA Ripple’ı geride bıraktı.

ADA Coin Fiyat

Cardano blok zincirinin tokenı olan ADA, elde edilen verilere göre geçen hafta yaşadığı %30’un üzerindeki artış ve halihazırda sergilemekte olduğu fiyat performansı ile piyasa değeri bakımından Ripple’ı geride bırakarak 4. en büyük kripto para konumuna yükseldi. Hatta rakamlar göz önüne alındığında ADA’nın Tether’a da (USDT) yaklaştığı görülüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada dün yaşanan düşüşlere rağmen kendisini toparlamayı başarmış olan ADA yeniden 0,90 dolar seviyesine doğru ilerliyor. Özellikle gerçekleşen hard fork ve test aşamasında olan Goguen Mary güncellemesi ile ADA fiyatının rekor kırması bekleniyor.

ADA Fiyat Beklentileri

Goguen Mary güncellemesi ile geliştiriciler Cardano ağında token’lar oluşturmaya başlayabilecek ve bu durumun Cardano talebini artırması bekleniyor. Dolayısıyla ADA fiyatının da artacağı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak ADA fiyatı 4 Ocak 2018’de 1,33 dolar ile rekor seviyeyi kırmıştı. Analistlerin büyük çoğunluğu Goguen Mary güncellemesinin ana ağda aktif hale gelmesinin ardından ADA’nın eski rekorunu kolaylıkla geçebileceğini ve ilk hedefin 1,5 dolar olduğunu ifade ediyor.

Cardano ve Ethereum

Cardano eski Ethereum kurucularından olan Charles Hoskinson’ın bir proje olarak karşımıza çıkıyor ve bu sebeple piyasaya sürüldüğü günden bu güne Ethereum’a rakip olup olamayacağı tartışılıyor. Şu an için bir rekabet söz konusu olmasa da ilerleyen zamanlarda ETH ve ADA arasındaki rekabetin kızıştığını görebiliriz.

Facebook Comments