Saturday, January 28th, 2023

ADA Rekor Tazeledi: BNB, XRP ve DOT’u Geride Bıraktı

Cardano (ADA) geçtiğimiz günlerde; Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinde görülen satışlara rağmen rekor bir satın alma baskısı yaşadı. ADA, hızla değer kazanırken fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesiyle 1,49 doları gördü. Bu büyük bir satın alma dalgası olarak kayıtlara geçti. Bununla birlikte ADA, piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi oldu.

Cardano Rekorlara Devam Ediyor

Haberimizin yazıldığı gün Cardano (ADA) bir günde yaklaşık %27 artarak 1,49 dolardan işlem gördü. Bu, 20 şubattan bugüne görülen en büyük günlük artış seviyesi oldu. Bu gibi kazanımlar, Cardano’nun piyasa değerini 39,2 milyar dolara getirdi. Bu oran toplam kripto para birimi piyasa değerinin %2,75’ine denk geliyor.

 

Cardano, bir hafta içinde %35’ten fazla değer kazandı. Gün içinde 1,49 dolardan işlem görerek rekorlarına bir yenisini daha ekledi. Kripto para piyasasında saygın bir yeri olan analist Michaël van Poppe de güncel piyasanın yıldızı ADA’yı önerdi. Uzman analist, geçtiğimiz günlerde Youtube kanalında yayınladığı bir videoda Cardano için şunları aktardı : ” Cardano’nun 10 dolar yolculuğu sanılanın aksine kaçınılmaz bir gerçeğe dönüşebilir. Özellikle diğer kripto para birimlerinin BTC paritelerine bakıldığında zor bir dönemeçte olduğunu gözlemleyebiliriz. Bu bağlamda, ADA/BTC paritesi için kazanılacak daha çok şey var. “

Mary Hard Fork’u Cardano’ya Ne Kazandıracak ?

Son olarak, 1 Mart’ta aktif edilecek Mary hard fork’u ile Cardano (ADA) akıllı kontrat  ve token desteğine sahip olacak. Bununla beraber Cardano yeni kullanım alanları bulabilir. Ayrıca IOHK CEO’su Charles Hoskinson’un ADA hakkında yaptığı son açıklamaya göre Mary için son kod dizini de yazıldı. Ek olarak bu hizmetle birlikte daha fazla geliştirici, platformalarında kullanmak üzere Cardano’yu cazip bir teklif olarak görüyor.

Facebook Comments