Tuesday, January 31st, 2023

AdEx Coin Nasıl Alınır?

AdEx Coin, çevrimiçi reklamcılık endüstrisinin en önemli eksiklerini ele almayı ve düzeltmeyi amaçlayan yeni nesil bir çözüm olan AdEx Network’ün yerel kripto para birimidir. AdEx, 2017 yılında merkezi olmayan bir reklam borsası olarak ortaya çıktı ve daha sonra reklam alanı ve reklam zamanı işlemleri için tam bir protokole ve ardından reklam dağıtımının doğrulanması ve kanıtı haline geldi.

AdEx (ADX) Nedir?

AdEx Network, OUTPACE katman 2 ödeme kanallarını kullanarak Ethereum’da mikro ödemelerle çalışıyor ve yerel ADX token’ında DeFi staking hizmeti sunuyor. Bunlara ek olarak ADX, doğrulayıcı çalışma süresini teşvik etmek ve AdEx platformundaki tüm reklam kampanyalarının sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullanılan yerel yardımcı program token’ıdır.

Ocak 2020’de AdEx Network, şirketin ADX sahiplerinin token’larını stake etme karşılığında ödüller alabilecekleri stake portalını başlattı. Bu ödüller başlangıçta, AdEx reklam platformunda kampanya başına ödenen doğrulama ücretlerinin bir kısmı ile sınırlıydı. Aynı yıl Eylül ayında AdEx staking, menkul kıymet madenciliğini de içerecek şekilde genişletildi ve kısa bir süre sonra, Chainlink fiyat beslemeleri kullanılarak bir Bağlılık Havuzu da eklendi.

Bunlara ek olarak AdEx Ağı, geçmiş tacrübeye sahip deneyimli girişimciler olan Ivo Georgiev ve Dimo Stoyanov tarafından oluşturuldu. İkili, aynı zamanda dünya çapında 14 milyondan fazla kullanıcısı olan medya akış platformu Stremio’nun da arkasındaki isimler olarak biliniyor.

Bunların yanı sıra ADX coin’in son zamanlarda volatil bir grafiğe sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,4203 dolardan işlem gören ADX Coin, CoinMarketCap verilerine göre 47,691,710 dolar ile piyasa değeri açısından 188. sırada yer alıyor. Ayrıca AdEx-BTC işlem çiftinde de token’ın Bitcoin karşısında 0.00001327 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak ADX Coin 7 Ocak 2018 tarihinde 3,71 dolar ile rekor seviyeyi görürken 13 Mart 2020 tarihinde 0,0348 dolar ile dip seviyeyi gördü. AdEx Coin’in şu anda dolaşımdaki miktarı 113,482,959 ADX ve bu rakamın toplamda 150.000.000 ADX’e ulaşması planlanıyor.

ADX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ADX Coin Nereden Alınır?

Binance borsasında bir hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde AdEx coin satın alabilirsiniz. Yatırımcıların Binance’i tercih etmesindeki en büyük etkenlerin likidite, güvenlik ve hız unsurları olduğunu belirtmekten fayda var.

  • AdEx Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL göndermek veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna AdEx yazın ve altta açılan AdEx /BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “AdEx AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek AdEx Coin alma işlemini tamamlayın.

Bunlara ek olarak Binance’de satın almak istediğiniz rakamı girerek güncel fiyattan değil de daha düşük fiyattan da alım emri oluşturabilirsiniz. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments