Sunday, April 21st, 2024

AIOZ Coin nedir? AIOZ Network yorumları geleceği ve projesi

Bildiğiniz gibi geleneksel finansal sistemlerin aksine, DeFi, kullanıcıların doğrudan ve şeffaf bir şekilde finansal işlemler gerçekleştirmesine olanak tanıyor. Her geçen gün ilerleyen bu sektör, bankacılık, kredi verme, varlık yönetimi ve sigortacılık gibi çeşitli finansal hizmetleri merkezi olmayan bir yapıda sunarak finans dünyasında devrim yaratıyor diyebiliriz. Gelişmekte olan bu devrim ise sadece finans ile sınırlı kalmıyor. Bu sınırı ortadan kaldıran projelerden birisi olan AIOZ Network ise bu yazımızın konusu. Peki AIOZ Coin nedir?

AIOZ Network nedir?

AIOZ Network, geleneksel medya sistemlerinin karşılaştığı birçok zorluğa çözüm sunmayı hedefleyen projenin kendi deyimiyle “yenilikçi ve kapsamlı” bir Web3 altyapı çözümüdür. AIOZ platformu, dosya depolama, merkeziyetsiz yapay zeka hesaplaması, canlı yayın ve talep üzerine video (VOD) gibi çeşitli hizmetleri bir araya getirmektedir.

Projenin kendi açıklamaları göre AIOZ Network depolama hizmetleri konusunda yaşanan problemler için detaylı çözümler ortaya koymayı hedefliyor. Dünya genelinde dijital içerik için artan taleple birlikte, güvenilir ve ölçeklenebilir dosya depolama, video barındırma ve içerik teslimatı çözümleri için talep patlaması yaşanmaktadır.

Ancak merkezi hizmet sağlayıcıları, güvenlik, veri egemenliği ve çevresel sürdürülebilirlik gibi alanlarda sıklıkla yetersiz kalmaktadır. Tekil başarısızlık noktaları da, dünyanın en büyük şirketleri için milyonlarca dolarlık kayıplara ve hatta son kullanıcılar için tamamen veri kaybına yol açabilecek kesinti riskleri sunmaktadır.

Yani az önce bahsettiğimiz noktalarda da görüleceği üzere AIOZ Network, bu sorunlara çözüm sunmak için tasarlanmıştır. Örneğin, bir eğitim platformu, öğrencilere daha etkili bir öğrenme deneyimi sunmak için AIOZ Network’ün merkeziyetsiz video akış hizmetlerini kullanabilir. Bu, geleneksel bulut tabanlı çözümlere kıyasla daha yüksek kaliteli ve kesintisiz bir akış sağlayarak, öğrencilerin ders videolarını herhangi bir gecikme sorunu olmadan izlemelerine olanak tanır.

Benzer şekilde, bir yapay zeka startup’ı, yüksek hesaplama gereksinimleri olan karmaşık algoritmaları çalıştırmak için AIOZ Network’ün merkeziyetsiz yapay zeka hesaplama hizmetlerinden yararlanabilir. Bu, startup’ın altyapıya büyük yatırımlar yapmadan yenilikçi AI çözümleri geliştirmesini sağlar.

Evet AIOZ Network’ün ne olduğunu anlamaya çalıştık. Peki AIOZ Coin nedir?

AIOZ Coin nedir?

AIOZ Coin, AIOZ Network’ün temelini oluşturan, AIOZ platformunun native kripto para birimidir. Bu coin, AIOZ Network’de meydana işlemleri gerçekleştirmek, katılımcıları ödüllendirmek ve değer transferi sağlamak için kullanılır.

Örneğin, bir video yapımcısı eserini AIOZ Network üzerinde barındırdığında, bu içeriği izleyenler veya paylaşanlar AIOZ Coin kazanabilir. Bu sistem, içerik üreticilerine ve tüketicilere adil bir değer paylaşımı sunar ve merkeziyetsiz bir ekosistemde iş birliğini teşvik eder.

AIOZ Network’n projesi nedir?

AIOZ Network, internet üzerindeki dosya depolama ve video akışı hizmetlerini merkeziyetsizleştirmeyi amaçlayan bir projedir. Geleneksel bulut depolama ve içerik dağıtım ağlarının aksine, AIOZ Network, dünya çapında dağıtılmış düğümler (node) kullanarak verimli ve güvenli bir içerik dağıtımı sağlar. Projenin sunduğu bu hizmet, özellikle yüksek çözünürlüklü video içeriklerinin yayınlanması ve depolanması gibi veri yoğun işlemler için büyük önem taşır.

AIOZ Coin ne işe yarar?

AIOZ Coin’in işlevselliği, ağ üzerinde gerçekleştirilen çeşitli işlemlerle doğrudan bağlantılıdır. Örneğin, bir kullanıcı AIOZ Network üzerinde bir video barındırdığında, bu videoyu izleyen veya paylaşan diğer kullanıcılar, ağın sağlıklı işleyişi ve içeriklerin hızlı bir şekilde dağıtılmasına katkıda bulundukları için AIOZ Coin ile ödüllendirilirler.

Ayrıca, AIOZ Coin, ağ üzerinde yeni uygulamalar geliştiren ve bu uygulamaları kullanıma sunan geliştiriciler için de bir teşvik mekanizması olarak işlev görür. Bu, hem ağın büyümesini teşvik eder hem de yenilikçi uygulamaların ve hizmetlerin geliştirilmesine olanak tanır.

AIOZ Coin en yüksek ve en düşük kaçı gördü?

  • AIOZ Coin’in Tüm Zamanların En Yüksek Değeri (All-Time High): AIOZ Coin, 3 Nisan 2021 tarihinde 2.67 dolarlık bir değere ulaşarak tarihi zirvesini gördü. Bu, şimdiye kadar AIOZ Coin için kaydedilen en yüksek fiyattır.
  • AIOZ Coin’in Tüm Zamanların En Düşük Değeri (All-Time Low): AIOZ Coin, 12 Eylül 2023 tarihinde 0.01105 dolarlık bir değere düşerek tarihinin en düşük seviyesini yaşadı.

AIOZ Coin arzı ne kadar?

Dolaşan Arz: AIOZ Coin’in dolaşımda olan miktarı 1,075,633,683 AIOZ olarak belirlenmiştir. Bu, piyasada şu anda bulunan ve işlem görebilen toplam AIOZ Coin sayısını ifade eder.

Yayınlandı:
The post AIOZ Coin nedir? AIOZ Network yorumları geleceği ve projesi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments