Saturday, February 24th, 2024

Akropolis Coin Nasıl Alınır?

Akropolis (AKRO), Ethereum tabanlı merkeziyetsiz finans protokolüdür. Akropolis geliştiricilerinin hedefi ise para biriktirme ve varlık arttırma konularında otonom bir finansal ekosistem oluşturmak. Akropolis bunu başarmak için akıllı kontrat tabanlı ödünç alma veya kredi verme gibi fonksiyonları da kullanıcılarına sunmakta.

AkropolisOS gibi ürünleri ile ön plana çıkan kripto para e blockchain projesi, son dönemde ciddi ses getirmeyi başardı. AkropolisOS, merkezsiz otonom kurumların geliştirilmesi için kar amacı güden bir çerçevedir. Buna ek olarak teminatsız kredi sistemi için geliştirilen Sparta da Akropolis’in en dikkat çeken ürünleri arasında yer alıyor. Delphi isimli en güncel ürün ise dolar-maliyet ortalaması sistemi için geliştirilen bir yield farming yani gelir hasatı uygulamasıdır.

Akropolis (AKRO) Nedir?

AKRO Coin ise bütün bu ekosistemin kripto para birimi ve temel bileşenidir. Kullanıcılar yukarıda belirtilen sistemlerden herhangi birisinde işlem yapabilmek için AKRO sahibi olmak veya AKRO stake etmek zorunda. ERC-20 tabanlı bir kripto para birimi olan AKRO, ilk olarak Mart 2018 içerisinde duyurulsa da 2020 yılında tam olarak piyasaya sürüldü.

AKRO Coin’in arkasında ise 2017 yılında kurulan Akropoli ekibi yer alıyor. Ana Andrianova ve Kate Kurbanova kurucu ortaklar olarak ön plkana çıkmakta. Akropolis toplam piyasa değerine göre en büyük 175. kripto para birimi konumunda. Son 24 saat içerisinde değer artışı yakalayan AKRO Coin’in birim fiyatı ise 0,04576 dolar. Toplam arzı 4 milyon olan AKRO’nun sirkülasyondaki arzı ise 2,5 milyon seviyelerinde. AKRO, toplam olarak 117 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. Büyüyen DeFi dünyasında AKRO’nun da önemli bir yere sahip olduğu biliniyor. DeFi sektörünün hız kesmeyen büyümesine ayak uyduran AKRO, belki de birkaç sene sonra çok farklı yerlerde olabilir.

AKRO Coin Nereden Alınır?

AKRO Coin satın almak için dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’i kullanmak yeterli olacaktır. Kısa süre önce Binance’de listelenen AKRO, şu an USDT ve BTC işlem çiftleri üzerinden Binance’den alınabilmekte. Kullanıcıların Binance tercih etmesi hem likidite yani emirlerinin çok daha hızlı iletilmesi, hem de güvenlik açısından onlara fayda sağlayabilir.

Facebook Comments